پر بيننده ترينها

مصاحبه با ابوالحسن فولادوند برادر زندانی سياسی ابوالقاسم فولادوند

مصاحبه با ابوالفضل فولادوند برادر زندانی سياسی ابوالقاسم فولادوند

ديويد ايمس ـ کنفرانس در پارلمان انگلستان در حمايت از برنامه 10ماده ...

لرد مگينس ـ کنفرانس در پارلمان انگلستان در حمايت از برنامه 10ماده ...

بارونس مشام ـ کنفرانس در پارلمان انگلستان در حمايت از برنامه 10ماده ...

ديويد وون ـ کنفرانس در پارلمان انگلستان در حمايت از برنامه 10ماده ...

آلن درشويتز ـ گردهمايی نمايندگان تشکلهای جوانان ـ ضرورت تغيير در ...

کريستی برويک مولر ـ گردهمايی نمايندگان تشکلهای جوانان ـ ضرورت تغيير ...

محمد سليمانی ـ گردهمايی نمايندگان تشکلهای جوانان ـ ضرورت تغيير در ...

سايت مجاهدين بر روی شبكه های اجتماعی
پولشویی
پولشويی

امپراطوری فساد و پولشويی و صدور فساد

امپراطوری فساد
درکشورهای پيشرفته صنعتی جهان صدور سرمايه شاخص اصلی پيشرفت در زمينه اقتصادی و صنعتی است و اساساً عاليترين شکل نظام سرمايه داری صدور سرمايه است و در اين زمينه کشورهای بزرگ و پيشرفته صنعتی غربی برای سرمايه گذاری در کشورهای نيمه پيشرفته و کشورهای جهان سوم در رقابت مستمر هستند. کشورهای نيمه پيشرفته نيز تلاش دارند به سطحی از پيشرفت علمی وصنعت برسند که بتوانند خودشان را به سطح کشورهای پيشرفته و صاحب صنعت و سرمايه برسانند. هم اکنون کشورهايی نظير آمريکا، ژاپن، آلمان، فرانسه و... کشورهای صاحب سرمايه و صدور سرمايه هستند و در اين زمينه باهم در رقابت هستند. يکی از دلايل تشکيل اتحاديه اروپا رقابت با آمريکا در زمينه های اقتصادی وصنعتی است.
ايران تحت حاکميت نظام ولايت فقيه در زمينه صنعت و رشد اقتصادی نه تنها کشور پيشرفتی نداشته، بلکه تحت حاکميت آخوندها با نابود شدن اقتصاد وصنعت آن توسط همين رژيم جنايتکار، سالها عقب افتاده است.
کارنامه رژيم آخوندی در زمينه پيشرفت صنعت و اقتصاد منفی است اما در زمينه فساد و پولشويی از پيشرفته ترين کشورها است.
رژيم آخوندی بساط فساد و پولشويی را در کشور گسترده است که مواردی از دزديها و پولشويی های کارگزاران و دانه درشتهای نظام در جنگ و جدالهای درونی رژيم رو شد و درماههای اخير در مواردی دزدها دست يکديگر را رو کردند.
علاوه اين که رژيم بساط فساد وپولشويی را گسترده است، فساد وپولشويی را هم به کشورهای ديگر صادر می کند، و به حق می توان اين نظام تبهکار را امپراطوری فساد و پولشويی نام گذاری کرد. برعکس کشورهای بزرگ که به کشورهای ديگر سرمايه صادرمی کنند، امپراطوری فساد وپولشويی ولايت فقيه، به کشورهای ديگر فسا وپولشويی صادرمی کند.

صدور فساد وپولشويی به ترکيه
مورد اخير پولشويی و فساد که در کشور ترکيه اتفاق افتاد، يکی از مصاديق صدور فساد وپولشويی امپراطوری فساد رژيم ولايت فقيه است.
ماجرای فساد و پولشويی در ترکيه از اين جا آغاز می شود که يک دلال يک لاقبا و گمنام نظام ولايت به نام رضا ضراب، مبلغ ناچيز! 87ميليارد يورو از اموال ايران را به ترکيه انتقال می دهد وبا رشوه دادن به مقامات و پسران مقامت اين کشور، دولت ترکيه را در معرض يک رسوايی و بحران بزرگ قرارداده است.
در مورد پولشويی دلال رژيم و انتقال 87ميليارد يورو توسط او به ترکيه، يک سايت رژيم ايران، به نام اکونوميست 28آذر 92 به نقل از روزنامه شرق رژيم می نويسد: ”شرق نوشت: پليس «آنکارا» تاجر بازداشتی ايرانی را به انتقال غيرقانونی ۸۷ ميليارد «يورو» از ايران به ترکيه متهم کرده است. به گزارش ايران اکونوميست، دولت ترکيه يک تاجر ايرانی را به اتهام پولشويی و انتقال غيرقانونی ۸۷ ميليارديورو پول از ايران به ترکيه بازداشت کرد.
رسانه های ترکيه ای اعلام کردند يک تاجر ايرانی به نام «ر. ض» به اتهام فساد و قاچاق در روز ۱۷دسامبر در ترکيه بازداشت شده است.
او با اتهاماتی از قبيل پولشويی، نقل و انتقال غيرقانونی مقادير زيادی پول از ايران به ترکيه، قاچاق شمش طلا، تهيه مدارک جعلی و ارتشا مواجه است. اين شخص که پس از کسب تابعيت ترکيه، نام خانوادگی خود را تغيير داده متهم است در انتقال ۸۷ ميليارديورو پول از ايران به ترکيه از طريق شرکتهايش که در فاصله سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ تأسيس شده اند، دست داشته است... . پليس ترکيه که از دسامبر ۲۰۱۱ در جست و جوی «ر. ض» بود، متوجه شد که وی در صادرات غيرقانونی طلا نيز دست دارد. او از طريق پرداخت رشوه به مقامات دولتی، ۵/۱تن طلا به خارج از ترکيه انتقال داده بود“.

رسوايی سياسی ناشی از صدور فساد و پولشويی رژيم در ترکيه
دلال رژيم با آلوده کردن تعدادی از مقامات دولت ترکيه برای آنان يک رسوايی بزرگ اقتصادی و سياسی و برای دولت ترکيه يک بحران بزرگ ايجاد کرد.
در زمينه رسوايی که پولشويی يک دلال رژيم در ترکيه به بار آورده است، روزنامه گاردين در 19دسامبر 2013 به نقل از رسانه های ترکيه از احتمال برکناری 10 وزير دولت ترکيه خبر داد.
گاردين در اين زمينه نوشت: ”پليس ترکيه روز سه شنبه ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) در يک اقدام خبرساز بيش از ۵۰ نفر را در رابطه با يک فساد گسترده دستگير کرد که يک مقام ارشد بانک دولتی خلق و فرزندان سه وزير کابينه، از جمله وزير کشور، در ميان آنها بودند. نام پسران سه وزير دولت ترکيه و يک تاجر مشهور در فهرست بازداشت شدگان ديده می شود. فرزندان وزيران کشور، اقتصاد و محيط زيست از جمله بازداشت شدگان هستند“.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ۱۶ تن از افرادی که در ارتباط با پرونده بزرگ فساد مالی و اختلاس در ترکيه دستگير شده بودند، به طور رسمی به اختلاس و سوء استفاده های مالی متهم شدند. سليمان اصلان، مدير عامل بانک دولتی ”هالک“ نيز يکی از کسانی است که رسماً متهم به دريافت رشوه شده است. پسران وزيران کشور و اقتصاد ترکيه نيز بازداشت و به اختلاس و فساد مالی متهم شده اند.
خبرگزاری فرانسه به نقل از روزنامه حريت نوشت: ”اتهام رضا ضراب (دلال رژيم) تطميع مقامات دولتی ترکيه و پرداخت رشوه به آنان عنوان شده است، اقدامی که به منظور چشم پوشی اين مقامات از فروش غيرقانونی طلا به ايران از طريق هالک بانک انجام می شد“.
اين خبرگزاری می نويسد: ”هالک بانک پيش از اين هدف حملات برخی محافل در ايالات متحده قرار داشت که آن را متهم به نقل و انتقال غيرقانونی پول به ايران می کردند“.ساير اخبار


ارسال اخبار و فيلم
نقشه سايت
تماس با ما
موبايل
آر اس اس
صفحه دلخواه
فنی سايت
استفاده از مطالب مندرج در سايت، با ذكر منبع بلامانع است
2013 @ - People's Mojahedin Organization of Iran