پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اسکای نیوز: جان بولتون معتقد است تغییر رژیم ایران باید سیاست اعلام شده آمریکا باشد

جان بولتون
جان بولتون

تلویزیون اسکای نیوز 16 اردیبهشت 97 در گزارش دیگری از کنوانسیون ایرانیان در واشینگتن گفت:‌ رودی جولیانی اعلام کرد: صلح در خاورمیانه بدون تغییر رژیم ایران  محقق نمی‌شود. او بر التزام ترامپ به این تغییر تأکید کرد. راه به سوی صلح از تهران می‌گذرد این جمله کوتاه رودی جولیانی وکیل دونالد ترامپ در مورد راه‌حل خاورمیانه است.

اولین تهدید جدی اعمالی است که رژیم ایران علیه کشورهای منطقه و جهان انجام می‌دهد. مشاور ترامپ و شهردار سابق نیویورک این را به صراحت گفت و بر حمایت از تغییر رژیم ایران طی سالهای گذشته  تأکید کرد.

رودی جولیانی گفت:‌من طی ده سال گذشته از تغییر رژیم ایران حمایت کردم  هنوز هم فکر می‌کنم که تنها راه صلح خاورمیانه تغییر رژیم است. ترامپ  در مورد ایران با من هم عقیده است. رئیس‌جمهور آمریکا به تغییر رژیم ایران التزام دارد.

جولیانی افزود: «وقتی که تظاهرات نزدیک 9سال پیش  شروع شد امیدهایی به آن می‌رفت ولی اوباما به کسانی که خواهان آزادی بودند پشت کرد و مردم کشته شدند چرا که به آنها توجه نشد همان‌گونه که به بیگناهان سوری که با سلاح شیمیایی کشته شدند توجه نشد. خوب برخورد دونالد ترامپ با این دو مسأله  تفاوت دارد».

اظهارات جولیانی برای تأکید بر مواضع گذشته ترامپ است که خواهان  تغییر رژیم ایران شده بود. توافق اتمی رژیم ایران از نظر رئیس‌جمهور کنونی آمریکا چیزی نیست مگر بخش کوچکی از مشکل و چه بسا تکرار اینگونه اظهارات  به‌خاطر  بازگشت ستاره حامیان تغییر رژیم ایران در داخل کاخ سفید  باشد.

جان بولتون مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ اخیراً گفت دولت ترامپ می‌بایست با صراحت اعلام کند تغییر رژیم ایران هدف سیاست خارجی آنهاست. مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا نیز از سالها پیش که عضو کنگره بود با این نقطه‌نظر موافق بود. او تأکید کرد توافق اتمی انجام شده توسط  دولت اوباما  رفتار افراطی رژیم ایران را نسبت به بسیاری کشورها به‌ویژه آمریکا تغییر نداد. در نتیجه آن‌چنان که پیداست توافق اتمی برای ترامپ و دولت جدید او توافقی پایان یافته است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات