پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اعتراض به سفر محتمل وزیر دادگستری دیکتاتوری آخوندی توسط کمیته‌های سوئیسی وکانادایی

محکومیت سفر رئیس قوه قضاییه خامنه‌ای به ژنو
محکومیت سفر رئیس قوه قضاییه خامنه‌ای به ژنو

کمیته سوئیسی  برای دموکراسی و جدایی دین و دولت در ایران، متشکل از پارلمانترها و شخصیتهای مدافع حقوق‌بشر، طی نامه‌یی به کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل‌متحد سفر محتمل وزیر دادگستری دیکتاتوری آخوندی، دژخیم علیرضا آوایی به ژنو به منظور سخنرانی در شورای حقوق‌بشر را قویاً محکوم کرد و خواستار لغو آن شد.

در نامه شخصیتهای سوئیسی متشکل در این کمیته، که توسط  لورانس ری یل، نماینده پارلمان سوئیس و کریستیان پرگو  استاد دانشگاه ژنو، برای زید رعدالحسین ارسال شده، آمده است: ما به‌شدت با حضور و سخنرانی علیرضا آوایی  در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل‌متحد مخالف هستیم، زیرا او یکی از آمران  کشتار 1988و یکی از اعضای "کمیسیون مرگ" در استان خوزستان و مسئول کشتار بسیاری از زندانیان سیاسی به‌دنبال فتوای خمینی  است.

کمیته سوئیسی برای دموکراسی و جدایی دین و دولت در ایران خواستار لغو سخنرانی علیرضا آوایی در اجلاس شورای حقوق‌بشر ملل‌متحد دستگیری وی به‌خاطر جنایت علیه بشریت شد و نوشت: در شرایط کنونی، علیرضا آوایی  باید به‌محض رسیدن به سوئیس مطابق با  عدالت جهانی دستگیر و در دادگاه حاضر شود.

 

کمیته کانادایی دوستان ایران دموکراتیک در اطلاعیه‌یی در اعتراض به سفر محتمل  علیرضا آوایی قاتل سال ۶۷به ژنو اعلام کرد: پذیرش وزیر دادگستری رژیم ایران، یک ناقض فاحش حقوق‌بشر، به‌عنوان سخنران در شورای حقوق‌بشر سازمان ملل در ژنو، کاملاً غیرقابل قبول است

علیرضا آوایی یکی از آمران و عاملان کشتار جمعی زندانیان سیاسی در ایران در سال 1988، عضو کمیسیون مرگ در استان خوزستان، و به گفته بسیاری از شاهدان عینی شخصاً در شکنجه زندانیان سیاسی در ایران شرکت داشته است. این شواهد غیرقابل انکار و نقش او به‌عنوان یک ناقض فاحش حقوق‌بشر، او را در لیست سیاه ناقضین حقوق‌بشر اتحادیه اروپا و انگلستان قرار داد.

کمیته کانادایی دوستان ایران دموکراتیک با اشاره به تحریم ناقضین حقوق‌بشر در ایران توسط کانادا می‌افزاید:

ما از شورای حقوق‌بشر سازمان ملل می‌خواهیم سفر او را لغو کند و از دولت کانادا  مصرانه می‌خواهیم به جامعه بین‌المللی فشار بیاورد که فرهنگ مصونیت از مجازات را خاتمه دهد و بخواهد که علیرضا آوایی به‌خاطر جنایاتش علیه بشریت به دست عدالت سپرده شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات