728 x 90

ایران - نقض حقوق‌بشر – قتل زیر شکنجه یک جوان عرب اهوازی توسط دژخیمان اطلاعات

حاتم مرمضی
حاتم مرمضی

تاریخ فاشیسم دینی حاکم بر ایران تماماً با خون جوانان این میهن نوشته شده و هر روز گوشه‌ای از این جنایات برملا می‌شود.

 

بنا بر گزارشات رسیده، شکنجه‌گران اداره اطلاعات آخوندی در اهواز یک جوان ۲۰ساله از هموطنان عرب اهوازی را در زیر شکنجه به‌قتل رساندند.

مزدوران اداره اطلاعات رژیم آخوندی در اهواز، سه‌شنبه ۱۵خرداد ماه ۹۷، طی تماسی با خانواده این جوان، به آنها اطلاع دادند که جهت دریافت جسد فرزندشان به این اداره مراجعه کنند.

حاتم مرمضی ۲۰ساله، فعال سیاسی و فرهنگی عرب از اهالی شهر سوسنگرد، در روز ۲۲خرداد ۱۳۹۶ توسط مزدوران اداره اطلاعات دستگیر شد. این فعال عرب سال گذشته در روستای مالچیه، حین بازگشت از منزل یکی از بستگانش توسط نیروهای اداره اطلاعات اهواز بازداشت شده بود.

 با وجود مراجعات مکرر و پیگیریهای خانواده حاتم در یک سال اخیر؛ کلیه ارگانهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم از دستگیری وی ابراز بی‌اطلاعی کرده بودند.

برخی از بازداشت‌شدگان که توسط اداره اطلاعات در دیماه ۱۳۹۶بازداشت شده بودند او را در بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز دیده و به خانواده او خبر داده بودند که فرزندشان در بازداشتگاه اطلاعات است.

اما خانواده این زندانی اکنون با پیکر بی‌جان فرزندشان که به‌دست عوامل اطلاعات آخوندی و در زندان کشته شده است؛ روبه‌رو هستند.

 

اگر چه رژیم ولایت فقیه تلاش کرده با جنایت و کشتار صدای دادخواهی مردم را خاموش کند، اما جوانان این مرز و بوم هیچگاه تسلیم نشده و با پرداخت بهایی سنگین شعله خیزش و قیام را همیشه روشن نگه داشته‌اند

جنایات مزدوران خامنه‌ای علیه هموطنان عرب، اعتراضات گسترده‌ای در پی داشته است. از جمله تظاهرات و اعتراضات دامنه‌دار مردم در اهواز طی روزهای هشتم تا نوزدهم فروردین‌ماه سال جاری در اعتراض به توهینهای تلویزیون رژیم

 

 

لازم به یادآوری است که با افشاگریهای مستمر مقاومت ایران نمایندگان کشورهای مختلف با جنایات رژیم ولایت فقیه آشنا شده و این جنایات را در قطعنامه‌های مختلف یا به‌صورت تحریم ارگانهای این رژیم وحشی نشان داده و راه را بر جنایات بیشتر خامنه‌ای، بسته یا بهای آن را سنگین کرده‌اند از جمله می‌توان به موارد زیر به‌عنوان آخرین محکومیتهای جهانی رژیم ولایت فقیه اشاره کرد:

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات