پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

بیانیه مایک پمپئو در مورد فرمان اجرایی برای اعمال تحریم‌ها علیه خامنه‌ای

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا
مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا درباره تحریم‌های روز دوشنبه ۳تیر۹۸، رئیس‌جمهور آمریکا علیه خامنه‌ای و سرکردگان سپاه طی بیانیه‌یی گفت:‌ امروز، کاخ سفید یک فرمان اجرایی صادر کرد که دفتر خامنه‌ای را تحریم کرد و تحریم‌های بیشتری علیه افراد مرتبط به آن را مجاز شمرد. این اقدام به‌عنوان بخشی از کارزار فشار حداکثری آمریکا علیه رژیم ایران اتخاذ شد. رژیمی که ۴۰سال درگیر اعمال تروریستی و تجاوزکارانه علیه آمریکا و متحدان ما بود.

 

مایک پمپئو افزود: در تازه‌ترین مورد، رژیم ایران یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را هدف قرار داد و حملاتی به کشتیرانی بین‌المللی به اجرا گذاشت.

 

وزیر خارجه آمریکا درباره تحریم‌ها علیه خامنه‌ای گفت: دفتر خامنه‌ای با تحمیل هزینه روی دوش مردم ایران خودش را غنی کرده است.

به‌گفته مایک پمپئو دفتر خامنه‌ای در صدر یک شبکه وسیعی از سرکوب و فساد قرار دارد که مردم ایران را از آزادی و دستیابی به فرصتهایی که مستحق آن هستند محروم کرده است.

پمپئو افزود: تصمیم امروز دونالد ترامپ، خامنه‌ای را از دستیابی به منابع مالی برای گسترش ترور و سرکوب مردم ایران محروم می‌کند.

 

وی در ادامه گفت: تنها راه به جلو برای رژیم ایران مذاکره برای یک توافقنامه جامع که به طیف کاملی از رفتارهای بی‌ثبات کننده این رژیم بپردازد، می‌باشد.

 

پمپئو تاکید کرد تا زمانی که رژیم ایران به رفتارهای بی‌ثبات کننده خود ادامه می‌دهد کارزار انزوای دیپلماتیک و فشار اقتصادی حداکثر ما ادامه خواهد یافت.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات