پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

دونالد ترامپ: اقتصاد ایران در حال فروپاشی است

دونالد ترامپ در ناتو ۲۰۱۸
دونالد ترامپ در ناتو ۲۰۱۸

دونالد ترامپ در بروکسل به خبرنگاران گفت که من می‌دانم که مقامهای رژیم ایران مشکلات زیادی دارند و اقتصاد آنها در حال فروپاشی است، در نقطه مشخصی آنها تماس خواهند گرفت و خواهند گفت بیائید توافق کنیم.

 

بنا بر گزارش رویتر دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه ۲۱تیر۹۷ بعد از نشست سران ناتو در بروکسل به خبرنگاران گفت: «من می‌دانم که مقامهای رژیم ایران مشکلات زیادی دارند و اقتصاد آنها در حال فروپاشی است. ولی من این را به شما می‌گویم: در نقطه مشخصی آنها با من تماس خواهند گرفت و خواهند گفت « بیائید توافق کنیم». آنها در حال حاضر درد بسیاری احساس می‌کنند.»

دونالد ترامپ در این کنفرانس مطبوعاتی در بروکسل توسط مایک پمپئو وزیر خارجه و جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا همراهی می‌شد.


تحریمهای فلج کننده آمریکا علیه ایران

مجله تایم آمریکا نوشت پس از پاره کردن برجام، اکنون دولت دونالد ترامپ، در سراسر جهان تلاش می‌کند حمایت بین‌المللی از بازگشت تحریمهای فلج کننده اقتصادی علیه رژیم ایران را به دست بیاورد.

این تلاش‌ها پیش از سفر هفته آینده دونالد ترامپ به اروپا در روز ۱۳ژوئیه آغاز شده است.

 

کاهش صادرات نفت ایران به صفر

مجله تایم می‌نویسد انتظار می‌رود ترامپ در اروپا رهبران این قاره را برای پیوستن به تحریمهای اقتصادی علیه ایران تحت فشار بگذارد، از جمله تحریمها با هدف کاهش صادرات نفت ایران به صفر.

به نوشته مجله تایم دونالد ترامپ هشدار داده است اگر متحدان اروپایی به تحریمهای آمریکا علیه ایران نپیوندند، تحریمهای ثانویه را علیه هر شرکتی که با ایران تجارت کند به اجرا می‌گذارد. رئیس‌جمهوری آمریکا امیدوار است این رویکرد رهبران اروپایی را وادار کند که پشت او متحد شوند.

 

فشار زیاد به اروپا

ریچارد گلدبرگ مذاکره‌کننده اصلی جمهوری‌خواهان سنای آمریکا برای اعمال چندین دور تحریمهای کنگره علیه رژیم ایران می‌گوید فشار بسیار زیادی متوجه متحدان آمریکا خواهد شد تا خود را با سیاست واشنگتن مطابقت دهند.

گلدبرگ که اکنون مشاور ارشد «بنیاد دفاع برای دموکراسیها» در واشنگتن است، می‌گوید اگر هر شرکت عمده‌ای، یا هر کشوری، به‌طور علنی تحریمهای آمریکا را نقض کند و اگر برای ایران امکان دسترسی به پول نقد را فراهم کند، چنین اقداماتی استراتژی دولت آمریکا را به‌شدت تضعیف می‌کند و به رژیم ایران شاهراهی برای ادامه حیات تا انتخابات بعدی ریاست‌جمهوری می‌دهد.

 


مطالب مرتبط

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات