پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

روزنامه البیان مصر:‌ فراخوان 2تن از قانونگذاران به تحریمهای همه‌جانبه علیه رژیم ایران و اخراج پاسداران از منطقه

ديدار نمايندگان ارشد كنگره آمريكا با مریم رجوی
ديدار نمايندگان ارشد كنگره آمريكا با مریم رجوی

روزنامه  البیان مصر  نوشت:‌ روز شنبه 5اسفند هیأتی از مجلس نمایندگان آمریکا، با خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران، دیدار و درباره قیام سراسری مردم ایران و نتایج این قیام و گزینش‌های جامعه بین‌المللی در برابر آن گفتگو کردند.

در این دیدار که در محل اقامت خانم رجوی در اور سور آواز صورت گرفت، آقایان دینا روهرا باکر، نماینده از ایالت کالیفرنیا و رئیس زیرکمیته اروپا آسیا و تهدیدات بالقوه؛ و قاضی تد پو، نماینده از ایالت تکزاس و رئیس زیرکمیته ضدتروریسم، منع گسترش تسلیحات اتمی و تجارت؛ دیکتاتوری دینی حاکم بر ایران را به‌خاطر سرکوب وحشیانه تظاهر کنندگان قویاَ محکوم کردند. آنها تأکید نمودند که جامعه بین‌المللی باید به سکوت و بی‌عملی خود در قبال جنایتهای این رژیم قرون وسطایی، خاتمه دهند. آنها همچنین به دولت آمریکا فراخوان دادند که تحریم‌های همه‌جانبه به‌ویژه تحریمهای مالی و بانکی را علیه مقامها و نهادهای حکومت آخوندی به‌ویژه آنها که درگیر سرکوب مردم هستند، اعمال و ترتیباتی را برای مقابله مردم ایران با سرکوب اینترنتی و دسترسی آزادانه آنان به وسایل ارتباطی اتخاذ کنند و سپاه پاسداران و شبه‌نظامیان مزدورش را وادار کند که از کشورهای منطقه خارج شوند.

خانم رجوی با تأکید بر این‌که قیامی که از 28دسامبر گذشته آغاز شد، یک سرفصل در مبارزات مردم ایران برای آزادی و دموکراسی است، گفت: شعارهای مرگ بر خامنه‌ای و روحانی؛ و اصلاح طلب، اصول‌گرا، دیگه تمومه ماجرا؛ بیانگر خواست عمومی برای سرنگونی این رژیم است و این قیام تا سرنگونی حکومت آخوندی ادامه خواهد یافت، زیرا عوامل بنیادینی که منجر به این قیام شد، نه تنها حل نمی‌شود بلکه هر روز افزایش می‌یابد. خانم رجوی افزود: تا رژیم آخوندی بر سر کار است بحرانهای اقتصادی، فساد گسترده حکومتی، فقر و تورم و بیکاری فزاینده و سرکوب و خفقان فزاینده و بسیاری از مشکلات اجتماعی و سیاسی نه‌تنها حل نمی‌شود، بلکه شدت می‌یابد. با قیام مردم ایران، رژیم آخوندی وارد مرحله پایانی خود شده است و هر‌گونه سرمایه‌گذاری بر روی آن محکوم به شکست است. زمان آن فرا رسیده است که جامعه جهانی در طرف مردم ایران و نه رژیم آخوندی بایستد. خانم رجوی همچنین از جامعه بین‌المللی خواست که روی حکومت آخوندی برای آزادی هرچه سریعتر معترضان دستگیرشده، فشار اعمال کنند.

نماینده روهرا باکر گفت: «در حالی که مردم ایران بر علیه این رژیم سرکوبگر قیام کرده‌اند ما باید در کنگره آمریکا اقدامات مشخصی برای حمایت از مردم ایران انجام دهیم -.

به نوبه خود قاضی تدپو گفت: جامعه جهانی می‌باید مقامهای رژیم را به‌خاطر جنایتهای آنان مورد حسابرسی قرار دهد و به مردم ایران در مبارزه مقدسشان برای نیل به آزادی و دموکراسی یاری رساند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات