پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

-

ادعای وقیحانه خامنه‌ای و علت واقعی فرار مغزها

-

 -
-
خامنه‌ای 22مهر 94 در دیدار با جمعی از عوامل رژیم در دانشگاهها از نخبگان و استعدادهای برتر کشور خواست ”خود را در هاضمه بی‌رحم و آزمند جوامع بیگانه قرارندهند“.
ولی‌فقیه ارتجاع به جوانان نخبه‌ای که درفکر "رفتن به کشورهای بیگانه با برخی ذهنیتهای رفاهی" هستند توصیه کرد در ایران بمانند.
 
توصیه خامنه‌ای در مورد نرفتن مغزها و استعدادهای برتر به خارج کشور، در حالی است که دقیقاً سیاستهای ضد مردمی این رژیم با عث مهاجرت جوانان نخبه به خارج از کشور می‌شود.
 
فرار مغزها از ایران تحت حاکمیت ولایت‌فقیه، محصول تفتیش عقاید، سرکوب آزادیها توسط تشکلهای مزدوری از قبیل بسیج دانشجویی، حراست و کمیته انضباطی دانشجو...، تبعیض جنسیتی، و پایین بودن سطح و کیفیت کار علمی و پژوهشی در دانشگاههاست.
 
در رژیم قرون‌وسطایی آخوندی دانشگاه محل اخاذی و سود آوری برای رژیم است و آنچه نصیب دانشجو و استاد می‌شود، تحقیر و توهین است
 
آش سرکوب دانشجویان توسط نهادهای امنیتی آخوندی آن‌قدر شور است که آخوند حسن روحانی که خود از اصلی‌ترین مسئولان سرکوب قیام دانشجویان در سال 78 بوده، در ترس از اعتراض دانشجویان، ناگزیر به اعتراف به این وضعیت می‌شود و 29اردیبهشت 94 از نحوه برخوردهای امنیتی مأموران رژیم با اساتید دانشگاه و دانشجویان انتقاد کرد و گفت باید دخالتهای امنیتی در دانشگاهها به حداقل برسد.
 
دلیل عمده دیگر در فرار مغزها به خارج از کشور سطح علمی پایین در دانشگاههای رژیم و محروم شدن نسل جوان توسط این رژیم از آموزشهای به روز شده جهانی است.
 
وقتی در حاکمیت آخوندها جوانان از دانش روز محروم می‌شوند، طبیعی است به سطح محدود علمی در این حاکمیت رضایت نداشته باشند و به‌دنبال کسب آموزشهای به روزشده راهی خارج کشور شوند.
 
تلویزیون رژیم در آذرماه سال گشته از فارغ‌التحصیلان و دانشجویان دانشگاه نسبت به سطح و کیفیت آموزش در دانشگاهها نظرسنجی کرده است که نتیجه نظرسنجی آن چنین است:

 
همان‌طور که مشاهده می‌شود نزدیک به 80 درصد از فارغ‌التحصیلان و دانشجویانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند وضعیت آموزش در دانشگاهها را ضعیف دانسته‌اند که این وضعیت نشان‌دهنده بلایی است که رژیم آخوندی بر سر آموزش عالی کشور و دانشگاهها آورده است.
 
هم اکنون هزینه و خسارتی که کشور از بابت خروج نخبگان و فرار مغزها متحمل می‌شود به گونه‌یی سرسام‌آور است که روزنامه حکومتی تعادل 29مرداد 94 هزنیه فرار مغزها ازا یران تحت حاکمیت آخوندها را 2 برابر درآمد نفتی برآورد می‌کند.
 
ناتوانی رژیم در به‌کارگیری نخبگان و خدمات آنها به‌دلیل بحرانهای اقتصادی اجتماعی عمیق نیز عامل دیگری برای فرار مغزهاست.
جواد هروی نایب‌رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس رژیم در این زمینه می‌گوید ”: زمینه‌ساز خروج نخبگان این است که ما نتوانستیم به درستی جذب کنیم نخبگان را و منابع انسانی ورزیده ونخبگان را نتوانستیم آن‌چنان که بایسته وشایسته است در عملیاتی کردن آنچه که آموخته‌اند در فضای عینی منحصر بکنیم به همین خاطر ما اینها را عملاً به سمت خروج سوق می‌دهیم “. (تلویزیون شبکه دو 22مهر94)
 
به گفته این نماینده مجلس رژیم سالانه بیش از 100هزار نفر از کشور خارج می‌شوند و فرارمغزها خیلی بیشتر از 150میلیارد دلار به اقتصاد کشور ضربه وارد می‌کند.
 
عضو هیأت علمی دانشگاه شریف به نام علی مقداری یکی از دلایل خروج مغزها و فارغ‌التحصیلان از کشور را تنگ نظری و ناتوانی درجذب به موقع سریع آنان در داخل کشور می‌داند ”عدم جاذبه ها در داخل، تنگ نظری وکوتاهی است که باعث خروج ورغبت بچه‌های ما به خارج می‌شود. مسیرجذب طولانی، طاقت‌فرسا وبرنده است برای کسی که می‌خواهد در دانشگاههای ما جذب شود طبیعی است افراد به سنی رسیده‌اند اشتغال داشته باشند و دنبال فرصتها هستند وقتی این فرصتها در کشور وجود ندارد“. (تلویزیون شبکه دو 22مهر94)
 
واضح است که تنگ نظری نظام آخوندی نسبت به دانشجویان و نخبگان ناظر بر عدم تحمل نظرات وعقاید آنان در زمینه‌های مختلف سیاسی و اجتماعی است.
 
واقعیت این است که این دانشجویان برجسته ایرانی نیستند که بنا بر ادعای وقیحانه خلیفه ارتجاع خود را ”در هاضمه بی‌رحم وآزمند جوامع بیگانه قرارمی‌دهند“ و از کشور خارج می‌شوند. بلکه علت اصلی فرار مغزها، وجود نظام منحوس و سرگوبگر و آزادی کش ولایت‌فقیه است.
 
دانشجویان و نخبگان کشور هم درد اصلی‌شان با درد همه مردم ایران مشتر ک است، درد یکی بیش نیست آن هم حاکمیت منحوس ولایت‌فقیه است.
 
زیرا مردم و دانشجویان آزاده فراموش نمی‌کنند که نظام آخوندی از همان ماههای اولیه حاکمیت پلیدش، به فرمان خمینی دجال، سرکوب دانشگاهیان و تعطیل کردن دانشگاهها را در دستور کار قرار داد با این هدف که دانشگاه را به محلی برای جولان مزدوران خود تحت عنوان دانشجو تبدیل کند. اگر ‌چه به همت دانشجویان آزاده هرگز به این خواسته نرسیده است ولی باید به خلیفه ارتجاع یادآوری کرد که فرار مغزها دقیقاً محصول رژیم سرکوبگر و ضد آزادی و ضدعلم آخوندی است.
 
بنابراین مشکل فرار مغزها و دانشجویان برجسته ایرانی نیز مانند سایر مشکلات مردم ایران تنها با سرنگونی دیکتاتوری ولایت‌فقیه حل خواهد شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات