پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

دخالتهای ایران,جاسوسى,

دادگاه جاسوسی در برلین چهره واقعی حکومت ایران را نشان می‌دهد

-

مقاله خانم اشنارِن برگر وزیر دادگستری سابق آلمان
مقاله خانم اشنارِن برگر وزیر دادگستری سابق آلمان
مقاله خانم اشنارِن برگر وزیر دادگستری سابق آلمان
فوکوس آنلاین
چهارشنبه 29ژوئن 2016
از زابینه لویت هویزر شنارنبرگر
فوکوس آنلاین مقاله‌ای از خانم زابینه لویت هویزر اشنارن برگر که در کابینه‌های هلموت کهل و خانم مرکل وزیر دادگستری بوده است درباره جاسوسی عوامل اطلاعات علیه مقاومت ایران درج کرده است. این مقاله قبل از اعلام حکم دادگاه منتشر شده و در آن آمده است:
دو ایرانی در آلمان در برابر دادگاه قرار دارند. اینها مظنون به‌کار برای سرویس مخفی ایران هستند. این امر نشان می‌دهد که نبایستی اجازه بدهیم سیاست به ظاهر تنش زدایی دولت ایران ما را بفریبد.

جاسوسی ایران در آلمان چه از زاویه بهبود روابط بین دو کشور و چه از زاویه حاکمیت قانون، قابل‌قبول نیست.

این امر نقض فاحش قانون بوده و بصورت هدفمند با حق حاکمیت آلمان در تعارض است. رژیم ایران مکرراً و آگاهانه حق حاکمیت کشور ما را، و همچنین حقوق پایه‌یی شهروندان ایرانی را که برای مقاومت علیه رژیم کار می‌کنند، نقض می‌کند. اینها همگی بر خلاف فعالیتهایی است که این روحانی ”مدره“ قول داده و تبلیغ می‌کند، می‌باشد.

در این زمینه هیچ چیز جدید نیست. تحت تعقیب قرار دادن مرگبار مخالفان رژیم در خارج و به‌خصوص در آلمان قبلاً به اوج خود رسیده بود: سوءقصد در رستوران میکونوس (سپتامبر 1992). قتل خونسردانه نمایندگان اقلیتهای کرد یک کشتار بود که رژیم ایران تا آن زمان در آلمان این‌گونه عمل نکرده بود.

در دادگاه مشخص شد که دولت ایران در مورد این جنایت تصمیم گرفته و آن را سازمان داده بود. بدین وسیله برای اولین بار حکمی صادر شد که روشن می‌ساخت جمهوری اسلامی ایران دستور قتل صادر می‌کند.

به همان شکل دادگاه کنونی می‌خواهد کشف کند که تا کجا جاسوسی ایران در آلمان فعال بوده و حقوق پایه‌یی شهروندان آلمانی را نقض می‌کند. من از موفقیت تعقیب و تحقیقات دادستانی آلمان استقبال می‌کنم چونکه این امر اکنون بسیار مهم است زیرا در وضعیتی قرار داریم که برای روابط جدید بین جمهوری فدرال آلمان و ایران با شادی و خوشی، تبریک گویی می‌شود.

هنوز نمی‌توان گفت که اوضاع در ایران بهبود یافته باشد، بلکه بسیار بدتر شده است. رژیم تلاشهایش را برای سرکوب مخالفان در داخل توسط شکنجه و اعدام، و در خارج با ابزاری که بتواند دهان مقاومت را ببندد، تشدید می‌کند. دیدار رئیس‌جمهور ایران از وین به این دلیل کنسل شد که اطریش حاضر نشد تظاهرات مجاهدین خلق علیه روحانی را آن‌گونه که تهران رسماً درخواست کرده بود، ممنوع کند.

تنها روشنگری بی‌دریغ دسیسه‌های رژیم ایران است که چهره این دولت مذهبی را افشاء می‌کند. این دولت مذهبی دست به ترور می‌زند و استراتژی بی‌ثباتی جهانی را دنبال می‌کنند. رژیم در این راستا نقض حق حاکمیت ملی و نقض معاهدات بین‌المللی را کتمان نمی‌کند.

این یک اشتباه پایه‌یی است که یک چنین اقدام دولتی با بردباری روبه‌رو گردد. آتش‌بیار مخاصمات خاورمیانه یک دیکتاتوری مذهبی است که از 36سال پیش دنبال توسعه طلبی بوده و سوریه، عراق، لبنان و یمن را به هرج و مرج کشانده است. موجودیت داعش ناشی از بنیادگرایی مذهبی ایران است.

برای اقدامات پیش‌گیرانه بایستی اولیای امور و ادارات امنیتی هماهنگی کرده و ارتباطات بین‌المللی داشته باشند. آنها بایستی با فعالیتهای (رژیم) ایران و داعش که نطفه بنیادگرایی اسلامی هستند، مشترکاً مقابله کنند. بنیادگرایی اسلامی بزرگترین تهدید است و در هر جائیکه ظهور می‌کند، باید مورد مقابله قرار گیرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات