اخبار - گزارش ويژه
تاريخ: PM 12:57:56 1392/10/3

امپراطوری فساد و پولشویی و صدور فساد

پولشویی

پولشویی

امپراطوری فساد
درکشورهای پیشرفته صنعتی جهان صدور سرمایه شاخص اصلی پیشرفت در زمینه اقتصادی و صنعتی است و اساساً عالیترین شکل نظام سرمایه‌داری صدور سرمایه است و در این زمینه کشورهای بزرگ و پیشرفته صنعتی غربی برای سرمایه‌گذاری در کشورهای نیمه پیشرفته و کشورهای جهان سوم در رقابت مستمر هستند. کشورهای نیمه پیشرفته نیز تلاش دارند به سطحی از پیشرفت علمی وصنعت برسند که بتوانند خودشان را به سطح کشورهای پیشرفته و صاحب صنعت و سرمایه برسانند. هم‌اکنون کشورهایی نظیر آمریکا، ژاپن، آلمان، فرانسه و... کشورهای صاحب سرمایه و صدور سرمایه هستند و در این زمینه باهم در رقابت هستند. یکی از دلایل تشکیل اتحادیه اروپا رقابت با آمریکا در زمینه‌های اقتصادی وصنعتی است.
ایران تحت حاکمیت نظام ولایت‌فقیه در زمینه صنعت و رشد اقتصادی نه تنها کشور پیشرفتی نداشته، بلکه تحت حاکمیت آخوندها با نابود شدن اقتصاد وصنعت آن توسط همین رژیم جنایتکار، سالها عقب‌افتاده است.
کارنامه رژیم آخوندی در زمینه پیشرفت صنعت و اقتصاد منفی است اما در زمینه فساد و پولشویی از پیشرفته‌ترین کشورها است.
رژیم آخوندی بساط فساد و پولشویی را در کشور گسترده است که مواردی از دزدیها و پولشویی‌های کارگزاران و دانه درشتهای نظام در جنگ و جدالهای درونی رژیم رو شد و درماههای اخیر در مواردی دزدها دست یکدیگر را رو کردند.
علاوه این‌که رژیم بساط فساد وپولشویی را گسترده است، فساد وپولشویی را هم به کشورهای دیگر صادر می‌کند، و به حق می‌توان این نظام تبهکار را امپراطوری فساد و پولشویی نام‌گذاری کرد. برعکس کشورهای بزرگ که به کشورهای دیگر سرمایه صادرمی کنند، امپراطوری فساد وپولشویی ولایت‌فقیه، به کشورهای دیگر فسا وپولشویی صادرمی کند.

صدور فساد وپولشویی به ترکیه
مورد اخیر پولشویی و فساد که در کشور ترکیه اتفاق افتاد، یکی از مصادیق صدور فساد وپولشویی امپراطوری فساد رژیم ولایت‌فقیه است.
ماجرای فساد و پولشویی در ترکیه از این‌جا آغاز می‌شود که یک دلال یک لاقبا و گمنام نظام ولایت به نام رضا ضراب، مبلغ ناچیز! 87میلیارد یورو از اموال ایران را به ترکیه انتقال می‌دهد وبا رشوه دادن به مقامات و پسران مقامت این کشور، دولت ترکیه را در معرض یک رسوایی و بحران بزرگ قرارداده است.
در مورد پولشویی دلال رژیم و انتقال 87میلیارد یورو توسط او به ترکیه، یک سایت رژیم ایران، به نام اکونومیست 28آذر 92 به‌نقل از روزنامه شرق رژیم می‌نویسد: ”شرق نوشت: پلیس «آنکارا» تاجر بازداشتی ایرانی را به انتقال غیرقانونی ۸۷ میلیارد «یورو» از ایران به ترکیه متهم کرده است. به گزارش ایران اکونومیست، دولت ترکیه یک تاجر ایرانی را به اتهام پولشویی و انتقال غیرقانونی ۸۷ میلیاردیورو پول از ایران به ترکیه بازداشت کرد.
رسانه‌های ترکیه‌ای اعلام کردند یک تاجر ایرانی به نام «ر. ض» به اتهام فساد و قاچاق در روز ۱۷دسامبر در ترکیه بازداشت شده است.
او با اتهاماتی از قبیل پولشویی، نقل‌و انتقال غیرقانونی مقادیر زیادی پول از ایران به ترکیه، قاچاق شمش طلا، تهیه مدارک جعلی و ارتشا مواجه است. این شخص که پس از کسب تابعیت ترکیه، نام خانوادگی خود را تغییر داده متهم است در انتقال ۸۷ میلیاردیورو پول از ایران به ترکیه از طریق شرکتهایش که در فاصله سالهای ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۲ تأسیس شده‌اند، دست داشته است... . پلیس ترکیه که از دسامبر ۲۰۱۱ در جست و جوی «ر. ض» بود، متوجه شد که وی در صادرات غیرقانونی طلا نیز دست دارد. او از طریق پرداخت رشوه به مقامات دولتی، ۵/۱تن طلا به خارج از ترکیه انتقال داده بود“.

رسوایی سیاسی ناشی از صدور فساد و پولشویی رژیم در ترکیه
دلال رژیم با آلوده کردن تعدادی از مقامات دولت ترکیه برای آنان یک رسوایی بزرگ اقتصادی و سیاسی و برای دولت ترکیه یک بحران بزرگ ایجاد کرد.
در زمینه رسوایی که پولشویی یک دلال رژیم در ترکیه به بار آورده است، روزنامه گاردین در 19دسامبر 2013 به‌نقل از رسانه‌های ترکیه از احتمال برکناری 10 وزیر دولت ترکیه خبر داد.
گاردین در این زمینه نوشت: ”پلیس ترکیه روز سه‌شنبه ۱۷ دسامبر (۲۶ آذر) در یک اقدام خبرساز بیش از ۵۰ نفر را در رابطه با یک فساد گسترده دستگیر کرد که یک مقام ارشد بانک دولتی خلق و فرزندان سه وزیر کابینه، از جمله وزیر کشور، در میان آنها بودند. نام پسران سه وزیر دولت ترکیه و یک تاجر مشهور در فهرست بازداشت‌شدگان دیده می‌شود. فرزندان وزیران کشور، اقتصاد و محیط زیست از جمله بازداشت‌شدگان هستند“.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ۱۶ تن از افرادی که در ارتباط با پرونده بزرگ فساد مالی و اختلاس در ترکیه دستگیر شده بودند، به‌طور رسمی به اختلاس و سوء استفاده‌های مالی متهم شدند. سلیمان اصلان، مدیر عامل بانک دولتی ”هالک“ نیز یکی از کسانی است که رسماً متهم به دریافت رشوه شده است. پسران وزیران کشور و اقتصاد ترکیه نیز بازداشت و به اختلاس و فساد مالی متهم شده‌اند.
خبرگزاری فرانسه به‌نقل از روزنامه حریت نوشت: ”اتهام رضا ضراب (دلال رژیم) تطمیع مقامات دولتی ترکیه و پرداخت رشوه به آنان عنوان شده است، اقدامی که به‌منظور چشم‌پوشی این مقامات از فروش غیرقانونی طلا به ایران از طریق هالک بانک انجام می‌شد“.
این خبرگزاری می‌نویسد: ”هالک بانک پیش از این هدف حملات برخی محافل در ایالات متحده قرار داشت که آن را متهم به‌نقل و انتقال غیرقانونی پول به ایران می‌کردند“.

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تایید نمی‌کند

موقعيت ما روى شبكه هاى اجتماعى

ما را روى شبكه هاى اجتماعى دنبال كنيد


نرم افزارهاى موبايل