پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

ليبرتي,

کمیته پارلمانی بریتانیا برای ایران آزاد: وقوع حمله به لیبرتی به فاصله کوتاهی بعد از سفر مالکی به تهران، تصادفی نبوده است

-

كميته پارلماني بريتانيا براي ايران آزاد
كميته پارلماني بريتانيا براي ايران آزاد
کمیته پارلمانی بریتاینا برای ایران آزاد، متشکل از نمایندگان هر دو مجلس عوام و اعیان انگلستان با صدور اطلاعیه‌یی حمله موشکی 5دیماه به لیبرتی را محکوم کرد.   در این بیانیه آمده است: حمله به لیبرتی فقط چند ماه بعد از  کشتار 52تن از ساکنان کمپ اشرف  صورت میگیرد.   پاسخ ضعیف و شرم‌آور اتحادیه اروپا، دولت آمریکا و سازمان ملل به آن حمله، چراغ سبزی به مقامهای عراقی  برای ادامه کشتار داده است.
بیانیه کمیته پارلمانی برای ایران آزاد تأکید میکند: بر اثر حمله‌های مقامهای عراقی به  به دو کمپ اشرف و لیبرتی در مجموع 115شهروند غيرمسلح و بی‌دفاع جان خود را از دست دادهاند.   اینها مخالفان ایرانی هستند که دولت  آمریکا به آنها تضمین حفاظت داده بود و موقعیت آنها را به‌عنوان افراد حفاظت شده تحت کنوانسیون چهارم ژنو به رسیمت شناخته بود.
این بیانیه می‌افزاید: امروز محل نگهداری 7گروگانی که توسط مقامهای عراقی در حمله اول سپتامبر ربوده شده‌اند، مشخص نیست. کشتارهای جدید نشان‌دهنده نیت  دولت عراق در رابطه با لیبرتی است.   به عقیده کمیته ما، وقوع این حمله به فاصله کوتاهی بعد از سفر مالکی به تهران تصادفی نبوده است.
نمایندگان مجالس عوام و اعیان انگلستان از سازمان ملل و دولت انگلستان خواستار محکومیت فوری این حمله شدند و تأکید کردند: کمیساریای عالی پناهندگان باید به سرعت کمپ لیبرتی را به‌عنوان کمپ پناهندگی به‌رسمیت بشناسد و برای تمامی ساکنان کمپ  موقعیت پناهندگی گروهی را به‌رسمیت بشناسد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات