پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

ليبرتي,

گرامیداشت شهیدان قهرمان مجاهد خلق در چهارمین حمله وحشیانه موشکی به لیبرتی اورسور اواز ـ ۱۵دی۹۲ (پایان)

-

 -
-
 
خلیل مرون مدیر مسجد بزرگ اوری دوری در فرانسه
خانم رئیس‌جمهور، دوستان گرامی، مقاومت ایران!
همچنین می‌خواهم اشرفیها را مخاطب قرار بدهم زیرا من از 5سال پیش اشرفی هستم. ای خواهران و برادران اشرفی ما شما را فراموش نخواهیم کرد. ما برای گرامیداشت شهدا امروز گردهم آمده‌ایم، البته من ترجیح می‌دهم زندگان را فراموش نکنم. زیرا ما به‌اندازه کافی تلاش نکردیم تا این کشتارها متوقف شود. می‌خواهم نام چهار تن از شهدا را ببرم که اخیراً به خاک افتاده‌اند. این‌جا صحبت از کریسمس شد، صحبت از سال نو مسیحی شد. اما به‌عنوان یک مسلمان می‌خواهم به مالکی و به رئیس‌جمهور رژیم ایران بگویم که چند روز دیگر مسلمانان ورود پیغمبر را گرامی خواهند داشت و این کشتار درست قبل از ورود نبوی رخ داده است. خانم رئیس‌جمهور شما خیلی وقتها صحبت از رحمت الموت می‌کنید، رحمت فرستاده شده از جانب خدا، اما مالکی آن رحمت تو کجاست؟ آیا تو قلبی داری یا این‌که مثل آنچه قرآن می‌گوید قلب تو سنگ است؟ آیا تو می‌شنوی یا این‌که کر هستی؟
اجازه بدهید نام این برادران را ببرم. (محمد جواد) صالح تهرانی، محمود برنافر، عباس نامور و یحیی زیارتی. می‌خواهم از مسلمانانی که این‌جا حاضر هستند و از دوستان جمهوریخواه بخواهم که دو کار را انجام دهیم. ما مسلمانان برای گرامیداشت شهدا فاتحه می‌خوانیم. و من به‌عنوان یک جمهوریخواه از همه شما می‌خواهم که یک دقیقه سکوت کنید. برادر ما طاهر بومدرا از نهادی شهادت داد که وقتی تأسیس شد، من یک سال داشتم و حالا 68سال سن دارم. وقتی با سازمان ملل آشنا شدم به من گفتند که این نهاد علیه جنگها و قتل‌عامهاست، اما هیچ کاری برای این کشتارها نمی‌کند. وقتی که آشنا شدم آمریکا چیست گفتند یک کشور بزرگ است. اما وقتی این کشورها معنویت خود را از دست می‌دهند، وقتیکه اخلاق را کنار می‌گذارند و اصول آزادی و عدالت را فراموش می‌کنند بدانید خانمها و آقایان و دوستان گرامی آنها رو به زوال می‌روند. کاملاً مضمحل می‌شوند. آمریکا قول داده بود که در عراق یک دموکراسی برقرار خواهد کرد. نتیجه‌اش چه بود. از زمان بوش پدر و پسر عراق تبدیل به یک کشتارگاه شده است. سازمان ملل، من درباره آن نگرانم. من هیچ‌گاه موافق نبودم که برادران و خواهرانم در اشرف آنجا را برای این اردوگاه اجباری ترک کنند.
برادران و خواهران ما در لیبرتی به ما نیاز دارند. اشاره شد به حوادث سال 2009 و سال 2011، ما نباید اجازه دهیم که این جنایات و قتل‌عامها تکرار شوند.
فکر می‌کنم ضروری باشد ما یک کمیته در دفاع از ساکنان لیبرتی تشکیل بدهیم. کمیته عربی و مسلمان، برای دفاع از لیبرتی. این کمیته باید توسط مسلمانان تشکیل شود. چه بسا بتواند چند مذهبی باشد. با توجه به این‌که اسقف گایو هم حضور دارد. آنگاه دین واقعی اسلام به آنهایی که دین دروغین را تبلیغ می‌کنند، خواهد گفت که وقت شما تمام است و به شما اجازه نخواهیم داد که به جنایت خود ادامه دهید. در پایان به خواهران و برادران اشرفی می‌گویم شما باید صبور باشید. خدا عادل است. اگر عدالت این دنیای دون کور است، عدالت خدا بینا و دائم است و او ناظر است و عدالت را به شما برخواهد گرداند.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
 


توفیق سبتی دبیرکل شورای مسلمانان فرانسه
خانم رئیس‌جمهور، دوستان گرامی اشرف، هواداران اشرفیها، خانمها و آقایان!
خیلی مفتخرم که می‌توانم در این جلسه برای شهدای مقاومت ایران که در 26دسامبر قربانی بزدلی سازمان ملل و آمریکا شدند، شرکت کنم. سازمان ملل و آمریکا از آنها حفاظت نکردند و روی ضرورت تحقیق درباره قتل‌عامهای قبلی تأکید نکردند، به‌ویژه جنایت علیه بشریت که در اول سپتامبر 2013 در اشرف رخ داد و طی آن 52 عضو مقاومت جان را خود را از دست دادند و 7تن دیگر به گروگان گرفته شدند. 6تن از گروگانها زن هستند که هیچ اطلاعی از سرنوشت آنها در دست نیست.
خانم رئیس‌جمهور رجوی به کرات جامعه بین‌المللی را درباره خطرهایی که متوجه اشرفیها است، مطلع کرده‌اند. همچنین یک اعتصاب‌غذای قهرمانانه به مدت 108روزه در سراسر جهان برای آزادی گروگانها و برای حفاظت از ساکنان لیبرتی انجام گرفت. جنایت علیه بشریت باید افشا شود و من به شما در این مبارزه می‌پیوندم تا آمران این جنایات برای جلوگیری از کشتار و جنایت بیشتر، در برابر عدالت قرار بگیرند.
اخیراً دادگاه ملی اسپانیا یکی از عامران این جنایت را احضار کرده است تا در برابر قاضی اسپانیایی قرار بگیرد. او متهم به جنایت علیه جامعه بشریت است، زیرا عراق موظف است طبق قانون بین‌المللی از پناهندگانی که در خاکش هستند، حفاظت کند. فالح فیاض، مشاور امنیت ملی نخست‌وزیر عراق با یک حکم دستگیری بین‌المللی مواجه است. خود او هم به‌محض از دست دادن مصونیت دیپلوماتیک خود با پیگرد قضایی بین‌المللی روبه‌رو خواهد بود. فالح فیاض مستقیماً حملات و قتل‌عام علیه اشرف و لیبرتی را هدایت کرده است. من یقین دارم که او به‌زودی در برابر عدالت قرار خواهد گرفت. من همچنین می‌خواهم موضوع مجروحان را مطرح کنم. مجروحان آخرین حمله علیه لیبرتی که یکی از آنها یک هفته بعد جان خود را از دست داد. مقاومت ایران خواستار انتقال او به اروپا برای مداوای لازم شده بود. زیرا همان‌طور که می‌دانید لیبرتی با محاصره زیادی به‌ویژه محاصره پزشکی روبه‌رو است. این یک رسوایی برای سازمان ملل و آمریکا است که به این تقاضا برای انتقال مجروحان پاسخ مثبت ندادند. در این صورت می‌توانستیم جان یک نفر را نجات دهیم. ما خواهان برداشته شدن محدودیتها از لیبرتی هستیم. ساکنان آن باید بتوانند میزبان خانواده، وکلا، پارلمانترها و دوستان خود از سراسر جهان باشند. محاصره لیبرتی باید متوقف شود. اردوگاه اجباری باید برچیده شود.
دو مجروح دیگر به نامهای حسن محمدی و خسرو رضایی در حال حاضر در وضعیت جسمانی بسیار وخیمی هستند و باید بتوانند بلافاصله به اروپا منتقل شوند تا مداوا گردند. این حداقل چیزی است که کمیساری عالی پناهندگی و اتحادیه اروپا می‌توانند در این پرونده بشردوستانه به‌طور فوری انجام دهند. به‌عنوان مدیر شورای مسلمانان فرانسه از دولت فرانسه می‌خواهم از نفوذ خود در این پرونده بشردوستانه استفاده کند و به این ترتیب ما قادر خواهیم بود به آرمان دموکراتهای ایرانی کمک بکنیم. به رهایی مردم آزادیخواه ایران کمک کنیم.
در پایان می‌خواهم برای شما خانم رجوی بهترین آرزوهای موفقیت در این مبارزه سخت و پیروزیتان در سال 2014 را داشته باشم. سپاسگزارم.

پائولو کازاکا
خانم رئیس‌جمهور، دوستان ایرانی گرامی، دوستان فرانسوی عزیز!
امروز این‌جا با یک جنایت غیرقابل تحمل دیگر روبه‌رو هستیم. بار دیگر ایرانیان بی‌سلاح کشتار شدند. ماهها بود که آنها خواهان افزایش تدابیر امنیتی بودند و خواستار تی‌والهای بتونی و کلاهخود و جلیقه‌هایی بودند که مقامات عراقی مانع ورود آنها به لیبرتی می‌شدند. این اقلام ضروری بودند اما کاری صورت نگرفت و بار دیگر این‌جا سوگوار هستیم.
من یاد یک نفر را خیلی گرامی داشتم که بسیار روی من تأثیر گذاشت. تأثیر سیاسی زیادی از حسین مدنی گرفتم. وقتی که به اشرف رفته بودم و شبهایی که با همدیگر صحبت می‌کردیم، دیدگاه جدیدی از جهان به دست آوردم. او در انتقال این حقایق خیلی توانمند بود.
همان‌طور که خانم رجوی گفتند ما نمی‌توانیم فراموش کنیم. همچنین 700نفری را که از ابتدای سال جاری در زندانهای ایران قتل‌عام شدند. همچنین نمی‌توانیم فراموش کنیم عراقیهایی که به دست مقامات عراقی کشتار می‌شوند. آنها به بهانهٴ القاعده با سلاح سنگین فلوجه را بمباران می‌کنند. همچنین ما نمی‌توانیم سوریها را فراموش کنیم.
اولین چیزی که در این مسیر باید انجام دهیم و به کرات توسط خانم رجوی گفته شده است این است که نشان دهیم سیاست استمالت، بدترین و جنایتکارترین سیاست‌هاست. چرا در مقابل این قتل‌ عامها سکوت پیشه می‌کنند. چرا درباره احکام مرگ در ایران سکوت پیشه می‌کنند. زیر آنها این بهانه را مطرح می‌کنند که صلح از طریق مذاکره حاصل می‌شود. مذاکره با جنایتکاران. می‌گویند اگر با رهبران رژیم ایران دوست شویم، صلح خواهیم داشت. اگر وانمود کنیم که حسن روحانی آدم خوبی است. اگر کنفرانس صلح را برگزار کنیم، همه چیز درست خواهد شد. اگر واقعیت را نبینیم و آن را پنهان کنیم همه چیز درست می‌شود. اما واقعیت این است که خلاف این درست است. تاریخ آن را نشان داده است. هر چه بیشتر چشم خود را ببندیم، بیشتر مجبور خواهیم بود با جنایات زیادتر مواجه شویم. تنها راه صلح برای منطقه افشای قاطع این جنایتکاران است. اتخاذ یک موضع قاطع علیه این جنایتکاران. این مبارزه باید همه جا به پیش برده شود. این مبارزه باید پیش برده شود.
باید نشان بدهیم یک سیاست اشتباه است و موجب همه بدبختیهای ما خواهد بود. زیرا این جنایتکاران ماهیتاً هیچ وقت متوقف نخواهند شد و مرزی نمی‌شناسند. آنها تروریسم و جنایت را به کل منطقه صادر کردند. آنها اینرا قبلاً نشان داده‌اند ما باید مبارزه با فناتیزم و بنیادگرایی را در قانون سیاست اروپایی خود قرار بدهیم این‌طور خواهد بود که از آینده اروپا حفاظت خواهیم کرد. این‌طور خواهد بود که ما می‌توانیم آیندهٴ کودکان خود را تضمین کنیم چه کودکان ایرانی و چه کودکان عراقی و چه کودکان سوری و اروپایی. این مبارزه را از هم‌اکنون شروع کنیم. من می‌خواهم به دوستان گرامی بگویم که روی من حساب کنید. من حداکثر تلاش خود را خواهم کرد تا سال 2014 یک سال پیروزمند باشد.

محمد آئونیت
خانم رئیس‌جمهور، خواهران و برادران
من از جانب برادرم [زنده یاد مولود آئونیت] صحبت می‌کنم که شما می‌دانید یک فعال ضدنژادپرستی بود. رئیس جنبش علیه نژادپرستی و دوستی برای خلقها یعنی جنبش مرآپ بود. برای سالهای متوالی این مبارزه علیه همه تبعیضات جریان داشت علیه یهودیها، علیه مسلمانان علیه هر نوع تبعیض. من دیرتر با جنبش شما آشنا شدم و این برادرم بود که من را آشنا کرد. توضیح می‌داد در جلسات شما برای کمک به جنبش شما شرکت می‌کرد. جنبشی که در آن زمان با مشکلات مواجه بود. متأسفانه او ما را ترک کرد قبل از این‌که ببیند و شاهد باشد شما چه پیروزیهایی به دست آوردید. اگر امروز او می‌بود می‌توانست در این جلسه شرکت کند، با شما باشد و مبارزه شما را ادامه بدهد، همان‌طور که همواره دوست داشت این کار را انجام بدهد. در آن زمان وقتی جنبش شما با مشکلات مواجه می‌شد او از نزد ما می‌رفت و می‌گفت می‌روم در مبارزه آنها شرکت کنم. می‌گفت که چه اتفاقاتی در ایران رخ می‌دهد که باید کمک کنم. مردم ایران در رنج به‌سر می‌برند و باید به مردم ایران مثل مردم فلسطین و هر کشور دیگر کمک کنیم.
مولود لائیک بود. او مذهبی نبود. او مبارزه می‌کرد و من هم تلاش می‌کنم راه او را ادامه بدهم. قبل از این‌که ما را ترک کند در شرایط دشواری به من گفت: تو برادر من هستی خوب است که این راه را ادامه بدهی و این راه در مبارزات مختلفی که در آن شرکت داشتم، تداوم پیدا بکند.
اگر از تو خواستند، کمکشان کن، پس من تلاش می‌کنم که این کار را بکنم.

خانم رئیس‌جمهور، خواهران و برادران گرامی،
بار دیگر لیبرتی توسط این رژیم سرکوبگر مورد حمله قرار گرفت و خواهران و برادران ما را که برای آزادی و دموکراسی و برای مردم ایران مبارزه می‌کنند، به قتل رساند. این کشتار باید متوقف شود. ما از جامعه بین‌المللی می‌خواهیم در بالاترین سطح برای جلوگیری از این قتل‌عامها کمک کند.
هیچ اقدامی از جانب سازمان ملل صورت نمی‌گیرد. ما از دولت فرانسه و از آقای فرانسوا اولاند می‌خواهیم برای محترم شمردن حقوق ساکنان لیبرتی، فشار سیاسی وارد کند بر اساس این اصل و شعار فرانسوی که می‌گوید: آزادی، برابری، برابری.
 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات