پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

سوريه,

تهاجمها و پیشرویهای ارتش آزادی سوریه در جبهه‌های مختلف

-

 -
-
ارتش آزادی سوریه در نبردهای سنگین و تهاجم به مراکز نظامی اسد تعداد زیادی از نیروهای آن و مزدوران حزب‌الله را به هلاکت رساند و به پیشرویهای مهمی دست زد.
تلویزیون اورینت:
در منطقه قلمون در ‌حومه دمشق جنگ سختی جریان داشت و رزمندگان ارتش ‌آزادی دو تانک مزودران حزب‌الله را منهدم کردند. شهر ریما و مناطق دیگر توسط نیروهای اسد توپ‌باران و موشک باران شدند. در اثر تهاجم گسترده رزمندگان ارتش‌آزادی به مقرهای نظامی اسد در «تل عالم» در نزدیکی تیپ 18 و اتوبان دمشق- حمص، افرادی از میان آنها قصد فرارو ترک صحنه را داشتند که توسط نیروهای اسد اعدام شدند، در این تهاجم بیش از 60نفر از نیروهای اسد و حزب‌الله کشته و 3 تانک آنها منهدم شد.
 

همچنین در‌حومه جنوبی حلب، رزمندگان توانستند یک مرکز نظامی را در روستای عزیز به کنترل در آورده و تعدادی از نیروهای مستقر در آن را اسیر کرده و بیش از 10نفر از نیروهای اسد را به هلاکت برسانند
در شرق حلب، رزمندگان جبهه اسلامی ‌توانستند اکثر نقاط اطراف تیپ 80 را که تحت کنترل نیروهای اسد بود پس بگیرند. در تهاجم جبهه اسلامی4تن از افسران اسد کشته شدند که سرهنگ حسن منصور فرمانده عملیات رژیم در جبههٴ تیپ 80 نیز جزء کشته شدگان بود.
اما در جبهة شیخ سعید 6نفر از نیروهای رژیم اسد کشته شدند. درگیریها سختی در منطقه شیخ نجار و حلب قدیم نیز رخ داد.
 
ارتش آزادی سه نقطه استراتژیک در خط دفاعی اول در درعا و در حاشیه تیپ 61 نزدیکی شهر نوا را آزاد کرد و اطلاعات هوایی را با خمپاره هدف قرار داد.
کمیته هماهنگی شهر حوران اعلام کرد در جریان آزادی ‌سازی منطقه، 40تن از نیروهای اسد کشته شدند که در میان آنها فرمانده گردان 47 با درجه سرتیپ ستاد نیز به چشم می‌خورد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات