پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

روز جهاني زن92,

سارا چندلر ـ رئیس کمیته حقوق‌بشر فدراسیون اروپا

-

سارا چندلر ـ رئیس کمیته حقوق بشر فدراسیون اروپا
سارا چندلر ـ رئیس کمیته حقوق بشر فدراسیون اروپا
خواهران عزیز در این سالن، اشرف و ایران، با تشکر از این‌که من را به سخنرانی دعوت کردید. بسیار مفتخر و خوشوقتم که این‌جا هستم.

من سلامهای گرم کانون وکلای انگلستان و ولز را برایتان آورده‌ ام. من عضو شورای این نهاد هستم و همراه عضو دیگر، لیندا لی، رئیس سابق جامعه حقوقی، به این‌جا آمده‌ایم.

ما همه مشاوران حقوقی را نمایندگی می‌کنیم و بخشی از یک نهاد حرفه‌یی شامل 165هزار وکیل در انگلستان هستیم.

ما همواره از ساکنان اشرف و لیبرتی حمایت کرده‌ایم و به شجاعت شما که در برابر حملات مرگبار و سوءقصدهای متعدد ایستادگی می‌کنید، درود می‌فرستیم. ما برای تعهد پایدار شما برای یک آینده بهتر احترام والایی را قائل هستیم.

در گرامیداشت روز جهانی زن، ما مبارزه زنان در سراسر جهان را به یاد می‌آوریم. در قرن مبارزات رهایی‌بخش، ما پیشرفتها و حقوقی که زنان بسیاری از آن برخوردارند را گرامی می‌داریم، در حالی که این وضعیت برای همه خواهرانمان صدق نمی‌کند و کارهای بسیاری باید صورت گیرد. ما توان خود را وقف مبارزات ادامه‌دار و مبارزاتی که در پیش است می‌کنیم. ما در تلاش طولانی برای آزادی در کنار یکدیگر هستیم، برای خواهرانمان در ایران و اشرف و لیبرتی.

ما اعضای کانون وکلا تلاش خودمان را به‌عنوان وکیل می‌کنیم و به‌طور علنی از طریق اطلاعیه‌هایی در مطبوعات، حملات علیه اشرف و لیبرتی و کشتار و مصدوم کردن و گروگانگیری و خشونتهای وحشتناک و نقض حقوق‌بشر را محکوم می‌کنیم.

کانون وکلا برای سالهای متوالی از مبارزه شما حمایت کرده است. ما برای حفاظت همهٴ پناهندگان سیاسی در اشرف و لیبرتی و انتقال امن به کشور ثالث برای حفاظت، تلاش می‌کنیم.

کانون وکلا همراه با پارلمانترهای انگلستان و اعضای مجلس اعیان و عوام و اعضای برجسته آن، فعالیت می‌کند تا به وزیر خارجه انگلستان و دولت این کشور فراخوان بدهند از نقش خود در شورای امنیت ملل‌متحد استفاده کنند و حملات توسط دولت عراق علیه اشرف و لیبرتی را پایان بدهند.

کانون وکلا شکست در احترام به حاکمیت قانون و همچنین نقض حقوق‌بشر را پیوسته محکوم می‌کند. به دولت انگلستان فراخوان می‌دهیم تا حفاظت، امنیت و سلامتی ساکنان اشرف و لیبرتی و بازگشت 7 گروگان را تضمین کند.

شورای امنیت ملل‌متحد باید برای اتخاذ اقداماتی اطمینان بدهد که استانداردهای انسانی و حفاظت در لیبرتی را تضمین کند.

در پایان خواهران عزیز در اشرف، لیبرتی و ایران،
تا هر زمان که بخواهید ما در کنار شما هستیم و امیدواریم که در آینده‌یی نه چندان دور در آزادی در کنار شما بایستیم. با تشکر.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات