پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

كنفرانس زنان عليه بنيادگرايي,

فلور صدودی، عضو شورای ملی مقاومت ایران

-

فلور صدودی، عضو شورای ملی مقاومت ایران
فلور صدودی، عضو شورای ملی مقاومت ایران
با سلام خدمت همه دوستانی که این‌جا هستند.
برای من به‌عنوان یک زن ایرانی خیلی افتخار بزرگی است که همه شما نمی‌دانم شاید بعضیهاتون فرمودید یک روز، بعضی سالها و بعضی ماههاست که با مجاهدین آشنا هستید و می‌بینید که در این مقاومت چی می‌گذرد. حالا خود ما که سالهاست در کنار مجاهدین خلق هستیم، باور بفرمایید هر روزش می‌بینیم که هنوز بعد از سالها هنوز خیلی چیزها را در مورد این دوستان نمی‌دانیم. اینقدر، هر روز که ما این‌جا می‌آییم و هربار که این‌جا می‌آییم چیزهای تازه‌یی از این یاران می‌بینیم که توصیفش خیلی سخت است برای همه ما. من دیروز وقتی صحبتهای خانم رجوی را می‌شنیدم، خوب من همیشه هستم در شورای ملی مقاومت، ببخشید من عضو شورا هستم. حالا در نوشته‌ام حتماً می‌گویم، خوب بارها در جلسات شورا شرکت می‌کنیم و می‌شنویم، در جلسات دیگر هم همین‌طور ولی دیروز بعد از این‌که صحبتهای خانم رجوی را شنیدم دلم خواست که چند بار بشنوم و از همه شما خواهش می‌کنم به‌خصوص از زنان جوان اگر امکانی برای شما هست از طریق رسانه‌های گروهی این را پخش کنید، اگر از طریق یوتیوب یا چیزی، که بتوانند همهٴ زنان جوان این صحبتها را بشنوند. می‌گویم برای خود من خیلی انگیزاننده بود. برای این‌که خیلی چیزهای ظریفی در آن داشت که باید حتماً توجه کرد در مورد مجاهدین خلق و ازتون خواهش می‌کنم که حتماً اینکار را بکنید.

حضار محترم دیروز و امروز صحبتهای شنیدنی شما همراهان مقاومت ایران من را بر آن داشت که نقطه نظرهای خودم را به‌عنوان یک زن عضو شورای ملی مقاومت ایران که سالهاست با افتخار همراه یاران مقاومت و به‌خصوص زنان مجاهد خلق ایستاده‌ام، بیان کنم. هر چند که گفتن آن بسیار سخت است. این مقاومت آن‌قدر عظمت دارد که نمی‌دانم از کجا شروع کنم و از چه بگویم. مقاومت ما مقاومتی است باشکوه که به هر گوشه‌اش می‌نگری برای توصیفش باید کتابها نوشت اما آنچه که به امروز ارتباط دارد دربارهٴ زنان مجاهد خلق در این مقاومت است. جوهره انسانی و عشق و مهربانی و لطافت و روح بزرگ آنان با آرمانشان که صداقت و فداکاری است مرا مجذوب خود کرده است و مهمترین وجه این مبارزه از زنان مسلمانی است که با تمام قوا در مقابل آخوندهای زن‌ستیز ایستاده‌اند و خواب آرام را از آنها ربوده‌اند. فعالیت گرانقدری را که زنان مجاهد خلق در این مقاومت به‌عنوان نیروی محوری مقاومت بر عهده‌دارند، بسیار بسیار حائز اهمیت است. از نقش آنان در ارتش آزادیبخش حتماً اطلاع دارید که گذشته از رزم آوری در ارتش آزادی اکثریت فرماندهان ارتش، زن هستند و شورای رهبری از زنان مجاهد است. حماسه‌هایی را که آنان در چند سال گذشته در شهر اشرف آفریدند که به‌شهادت عده‌یی از آنها انجامید و امروز مطلع هستید که 7نفر افرادی را که به گروگان‌ گرفته شده‌اند، 6نفرشان زن هستند و قابل‌توجه و احترام بیشمار است که امروز همراه مردان مجاهد خلق برای آزادی مردم دربندشان، در لیبرتی شرایط سخت و طاقت‌فرسایی را تحمل می‌کنند. از فعالیتهای خارج کشور در سطح جهانی که با رهبری بی‌بدیل خانم رجوی باعث آمده، که شخصیتهای شریف جهانی از حقوق‌بشری، سیاسی قضایی و دینی همراه این مقاومت هستند و این جنبش و این مقاومت به‌عنوان مقاومتی بی‌نظیر با 35سال سابقه مبارزه با تحجر آخوندی پیش می‌رود تا بنیادگرایی دینی را نه تنها در ایران که در جهان ریشه‌کن کند. اما آنچه را که باید در این جلسه بگویم این است که من به‌عنوان یک زن مسلمان، خدا را به‌عنوان یک نیروی ناشناخته در قلب خودم دارم. به امامان که برای عدالتخواهی قیام کردند احترام دارم. اما وقتی جامعه امروز ایران را با سردمداران دینی این‌گونه می‌بینم که با نام اسلام چه ظلمی را روا می‌دارند این‌جاست که اهمیت این مقاومت با رهبری خانم مریم رجوی، یک زن مسلمان مترقی که پرچمدار این مقاومت است همراه با زنان مجاهد خلق از چه اهمیتی برخوردار می‌شود. حضور این مقاومت با چنین شرایطی در این برهه از زمان بسیار بسیار با اهمیت است. و شانس بی‌نظیر و بزرگی را برای زنان در تاریخ مبارزات ایران بیان می‌کند. من با تمام وجودم معتقد هستم که رنسانس ایران بی‌تردید به دست مجاهدین خلق و نیروی پیشتاز آن زنان همراه مردم ایران و به‌خصوص زنان ایران به‌وقوع خواهد پیوست. به‌طور واضح یک اسلام مترقی در مقابل یک اسلام متحجر و بنیادگرا. قابل تحسین است که زنان غیرمجاهد، هواداران این مقاومت سهم به سزایی در پیشبرد این مقاومت داشته‌اند و همچنین زنان ما در ایران که در چنین شرایط سخت، هم‌چنان ایستاده‌اند. در این‌جا اجازه می‌خواهم به‌عنوان همسر یک هنرمند مبارز از نقش هنرمندان و به‌خصوص زنان هنرمند که به پشتیبانی این مقاومت آمده‌اند و نام خود را برای همیشه در تاریخ مبارزات ایران علیه دیکتاتوری مذهبی ثبت کرده‌اند اشاره کنم و درود بفرستم به هنرمندان شهر اشرف و به‌خصوص به زنان هنرمند که صدای در گلو خفه شده مردم و به‌خصوص زنان را آن هم در آن شرایط سخت و طافت‌فرسا به گوش جهانیان رسانده‌اند.

در خاتمه هزار درود به رهبری این مقاومت آقای مسعود رجوی به‌عنوان یک رهبر مترقی واقعی که با پشتیبانی خود از نقش زنان در این مقاومت، از ریاست‌جمهوری تا شورای رهبری تا فرماندهان ارتش تا رزم آوران آزادی تا پارلمانترها و بسیاری و بسیاری دیگر شخصیتها در فعالیتهای، سیاسی، حقوقی، هنری، اجتماعی، در چنین زمان با چنین دیکتاتوری حاکم در ایران و به‌خصوص که برای رهایی ایران و ایرانی از رهبری یک زن در مقابل آخوندهای متحجر، اعتلای خاصی به این مقاومت بخشیده‌اند، به امید آزادی و برابری زنان و مردان در سراسر جهان اما به‌معنی واقعی مطلق کلمه برابری.
با تشکر.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات