پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

كنفرانس زنان عليه بنيادگرايي,

جهان مشعان مبارز حقوق زنان ـ سوریه

-

جهان مشعان مبارز حقوق زنان ـ سوریه
جهان مشعان مبارز حقوق زنان ـ سوریه
از سوریه اندوهگین، از سوریه که از زخم پهلویش خون می‌چکد، از سوریه شهدا و زندانیان و کوچ داده شدگان، از سوریه خانه‌هایی که ویران شدند و چادرهایی که باد با آنها بازی می‌کند، بله من از سوریه هستم. شب به‌خیر

سوریه من برنمی‌گردد و الآن دیگر یک مسأله عمومی شده است. کل جهان الآن در خطر دیکتاتوری برادران شیطان قرار گرفته است. قاتلان زنان و کودکان. این‌که همه روباه‌های جهان بر سر ما بریزند و این‌که دولت آخوندها در تهران، این دولت تاریکی دستش را از طریق سپاه پاسداران و نیروهای دیگر برای نجات دیکتاتور دراز کند. این اندیشه متکبر و مغرور که پوشی برای جنایاتش نمی‌یابد جز این‌که به تاریخ و خرافه‌ها، پناه ببرد و فراموش کرده که دست به کشتن نوادگان زهرا و حسین (ع) می‌زند.

خانمها و آقایان!
عتبات مقدسی که مدعی هستنند برای حفاظت از آنها دست به دخالت زده‌اند، این عتبات قرنهاست که هستند، اینها امانتهای با ارزشی نزد سوریها می‌باشند. در این روز با شکوه مارس، نزد شما آمده‌ام تا درد و رنج مردم پر از زخم خود را منتقل کنم. آتشی که در سوریه شعله‌ور شده تا زمانی که بشار و نصرالله و مالکی و سایر دیکتاتورها هستند، خاموش نخواهد شد. آنهایی که با جنایتهایشان صلح جهانی را نه تنها در شرق بلکه صلح را در کل جهان به خطر می‌اندازند. وقتی که مردم سوریه شعار «مرگ و نه خواری» را سر دادند آنها واقعاً در منظورشان صادق بودند. 40سال از دیکتاتوری و وحشیگری و ظلم و سرکوب خسته شدیم. مردمی که با دیکتاتوری آل اسد مخالفت کردند، همین مردم امروز با دیکتاتوریهای جنبشهای بنیادگرایی تروریستی مخالفند، جنبشهایی که پشت دین مخفی شده‌اند و مدعی اسلام هستند. ما در سوریه هرگز و هرگز نمی‌پذیریم که دارای برنامه ویژه‌یی باشد که یک دولت اسلامی برپا کند و یا فلان چیز را ایجاد کند. این مرد و این سازمان به ما ربطی ندارد. انقلاب سوریه ما انقلاب مردم علیه دیکتاتور است و هیچ ربطی به شعارهای دیگر ندارد. هر یک از ما باید که در برابر وجدان خودش بایستد و از خود بپرسد بعد از این‌که از طریق تلویزیونها و ماهواره‌ها آن را دید «چه چیزی برای کودکان سوریه و زنان این کشور انجام داده است. نمی‌دانم چه بگویم. آیا به وظیفه انسانی خود آنطور که باید قیام کردیم؟ یا این‌که به استدلال رژیم که مدعی شد علیه تروریسم می‌جنگد راضی شدیم. آقایان ما تروریست نیستیم. ما تروریست نیستیم، ما تروریست نیستیم. تروریسم رژیم است و لاغیر و این را همه می‌دانند.

برادران و خواهران،
اغلب کسانی که این‌جا هستند پدر و یا مادر هستند و می‌توانند احساس هر مادر سوری را درک کنند چونکه او می‌خواهد که خانه و کودک خود را حفظ کند و آینده آنها را تأمین کند به دور از خشونت و ظلم. خوب الآن چگونه است که اگر این خانه میهن باشد. این خانم باشکوهی که به‌خاطر محبتش همه قلبها را گردآورده تمامی زنان سوریه محبت خود را نثار تو می‌کنند و همه عشق به خدا نثار تو باد. و همچنین برای زنان با شکوه ایران و خواهران شجاع و پایدار ما کمپ اشرف. عشق ما نثار تمامی زنان آزاده جهان که به یک جهان پاک و مطهر و خالی از جنایت و قتل و ظلم چشم دوخته‌اند. متشکرم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات