پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اعمال تحريمات عليه رژيم,

نیویورک تایمز: امیدهای بهبود سریع اقتصاد ایران در حال محو شدن است

-

نیویورک تایمز
نیویورک تایمز
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره وضعیت اقتصادی ایران در حاکمیت آخوندها نوشت در اقتصادی که با سالها سوء مدیریت و تاثیرات تحریمهای بین‌المللی به پایین کشیده شده است طبقه متوسط ایران به‌طور افزایش یابنده‌ای تهی دست می‌شوند
شش ماه بعد از آن که روحانی قدرت را به دست گرفت امیدهای بهبود سریع اقتصادی برای ایرانیان معمولی، صاحبان تجارت و سرمایه‌گذاران در حال محو شدن است در حالی‌که اقتصاددانان می‌گویند دولت در حال از دست دادن ذخیره نقدی خود می‌باشد.
اکنون با وجود فقدان دلارهای نفتی و کاهش درآمدهای مالیاتی روحانی دارای گزینه‌های اندکی برای اقدام است و در کوتاه مدت فقط آلام رأی دهندگانی که او را به مسند قدرت نشاندند را افزایش می‌دهد.
نیویورک تایمز تاثیرات حذف یارانه‌ها توسط دولت آخوند روحانی را مورد توجه قرار داده می‌نویسد:
با شروع سال نو، دولت حذف یارانه‌های انرژی را شروع می‌کند و اقتصاددانان می‌گویند این آغاز روندی است که بهای بنزین و آب و برق را تقریباً ۹۰ درصد افزایش می‌دهد.
نیویورک تایمز می‌افزاید: بازار سهام ایران که با خوش‌بینی تزریق شده توسط دولت جدید و معامله موقت هسته‌یی افزایش یافته بود در سراشیبی به‌سر می‌برد و ۱۴ درصد بهای خود را از ماه دسامبر تا کنون از دست داده است. ارزش ریال، بعد از ماهها ثبات حدود ۴ درصد در برابر دلار کاهش یافته و در بازار سیاه به حدود ۳۰، ۰۰۰ ریال برای هر دلار رسیده است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات