پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اعتراضات در عراق,بحران سياسي عراق,اخبار عراق,

خبرنگار سی.ان.ان از اربیل عراق: مردم موصل می‌گویند شهر نجات یافته و آزاد شده است

-

شهر موصل بعد از درگیریها
شهر موصل بعد از درگیریها
تلویزیون سی.ان.ان 21خرداد93
زیاد محمد خبرنگار سی.ان.ان از اربیل: من امروز صبح با یک شاهد در موصل صحبت می‌کردم وی یک پروفسور در دانشگاه موصل بود و تأیید کرد که همه چیز در شهر به ثبات رسیده و به وضعیت عادی بازگشته است، تحرکات عادی است و مردمی که جابه‌جا شده بودند، برخی از آنان در حال بازگشت می‌باشند. نظم و آرامش بازگشته است...

وی همچنین در شهر تردد کرده و می‌گفت تردد بسیار راحت شده بود. بسیاری از موانع برداشته شده بود. تردد مردم زمانی که ارتش و نیروهای آن آنجا بودند بسیار سخت بود، ولی اکنون همه جا باز است و اکثر مناطق باز است و ترددی که برای آنها دو و نیم ساعت طول می‌کشید اکنون 5 تا 10دقیقه طول می‌کشد تا به مقصد برسند.

... .
من با بسیاری از مردم از موصل صحبت کردم و آنها تأیید می‌کنند و می‌گویند آرامش و تغییری عجیبی صورت گرفته است. آنها می‌گویند ما می‌توانیم به‌صورت عادی و آزادنه ادامه دهیم و موضع آنها این است که شهر نجات پیدا کرده و آزاد شده است که من این را از جانب آنها می‌گویم.

بسیاری از مردم دولت را مسئول این وضع می‌دانند، آنها نوری مالکی نخست‌وزیر را مسئول دانسته و او را سرزنش می‌کنند و عامل همه این وضعیت به‌خاطر نادیده گرفتن است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات