پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

حمله موشكى به ليبرتى -

فاکس نیوز: حمله موشکی به لیبرتی۱۰ میلیون دلار خسارت وارد کرد

-

فاکس نیوز-حمله موشکی به لیبرتی و خسارات وارد شده
فاکس نیوز-حمله موشکی به لیبرتی و خسارات وارد شده
فاکس نیوز 8آبان94
کمتر از یک روز بعد از این‌که رگباری از حداقل 80 موشک که منجر به کشته شدن 23نفر و مجروح شدن دهها نفر در کمپ محل سکونت ایرانیان تبعیدی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی بغداد گردید، خسارات ارزیابی شده بیش از 10 میلیون دلار می‌باشد.
آنتونیو گوترز رئیس کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل این حمله را یک ”اقدام اسفبارخواند.

 

یک تیم از سازمان ملل روز جمعه برای تحقیق در مورد خسارتها به این کمپ رفتند.
بعضی از موشکها که کمپ را مورد اصابت قرار داده است بنا‌ به گزارشات ساخت رژیم ایران بوده است. شورای ملی مقاومت ایران ارزیابی از خسارات اولیه را ارائه داده است...
حمله موشکی نه تنها باعث جان باختن و جراحت ساکنان شده است بلکه منجر به خسارات نامحدودی گشته است.
 
مقامات به فاکس‌نیوز گفتند: 357 بنگال، 10سالن غذا خوری و 275 کولر نابود یا به‌طور کامل غیرقابل استفاده شده‌اند.
مریم رجوی رئیس‌جمهور منتخب مقاومت ایران این حمله را محکوم کرد.

 

او گفت: «به‌طور رسمی و حقوقی، دولت عراق و سازمان ملل که با امضای یک یاداشت تفاهم از پایان سال2011 تاکنون چیزی تحت عنوان تی.تی.ال ساخته‌اند، باید پاسخگو باشند. اما به نظر ما، مانند 6حمام خون قبلی در اشرف و لیبرتی، عوامل رژیم ایران در حکومت عراق مسئولیت حمله را برعهده ‌دارند و ایالات متحده و سازمان ملل هم به‌خوبی بر این حقیقت آگاهی و اشراف دارند»..
جان کری وزیر خارجه آمریکا بیانیه‌یی منتشر و این حمله را محکوم کرد و از دولت عراق مصرانه خواستار تضمین مداوای پزشکی کامل مجروحان شد. او اضافه کرد ”ما همچنین از دولت عراق می‌خواهیم بر اساس التزامات توافق 25دسامبر 2011 با سازمان ملل، امنیت بیشتری را برای ساکنان این کمپ فراهم نماید و مرتکبین (حمله) را پیدا کرده و آنها را به‌خاطر این حمله مورد حسابرسی قرار دهد“..

 

اد رویس رئیس با نفوذ کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا نیز این حمله را محکوم کرد. او گفت: ”با دخالتهای فزاینده رژیم ایران در عراق وضعیت امنیتی اطراف کمپ لیبرتی به‌طور فزاینده‌یی خطرناک است. دولت عراق تعهد بین‌المللی برای حفاظت از ساکنان کمپ داده است. ایالات متحده و جامعه بین‌المللی باید خواهان حسابرسی و مواخذه گردند“..
 
هنوز مشخص نیست که آیا جان کری وزیر خارجه آمریکا موضوع این حمله را امروز با جواد ظریف وزیر خارجه ایران در گفتگوهای وین مطرح خواهد ساخت یا نه.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات