پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

-

مراسم تشییع و تدفین مادر مجاهد، مهری جنت پور (مادر داعی) در بهشت زهرا در تهران و سخنان دکتر محمد ملکی + صوت و ویدئو

-

مراسم خاکسپاری مادر مجاهد مهری جنت پور (مادر داعی) 14آذر 94
مراسم خاکسپاری مادر مجاهد مهری جنت پور (مادر داعی) 14آذر 94
 مراسم تشییع و تدفین مادر مجاهد، مهری جنت پور (مادر داعی) دربهشت زهرا در تهران برگزار شد. در این مراسم دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از انقلاب، بر مزار مادر سخنانی ایراد کرد و یاد این مادر بزرگوار را گرامی داشت:
دکتر ملکی:
در وصف این زنی که، انسانی که در طول زندگیش واقعاً زینبی زیست چی بگویم. واقعاً زینبی زیست و فرزندانی تربیت کرده تحویل جامعه داده نه تنها فرزندان خودش بلکه خیلی از بچه‌هایی که آنطرف مرز هستند زیر موشک هستند زیر هزاران گرفتاری هستند و مشکلات. ولی مثل کوه ایستاده‌اند اینها فرزندان این مادر هستند. چه سعادتی خیلیها میان به این دنیا زندگی می‌کنند و لذت می‌برند و می‌روند اما لذتی که این‌گونه مادران می‌برند نوع دیگری است

مادر... ... ... ... (خطاب به مادر)
من چی بگم از محبتهای تو از حرفهای تو وقتی که میتونستی حرف بزنی از شناخت تو، استعداد تو، از مغز تو که تا آخرین لحظه کار می‌کرد و فعال بود.

فقط میگم که بعد از تو خیلیها یتیم شدند. میگن انسان بعد از مرگ مادرش یتیم میشه ما واقعاً یتیم شدیم

تو زینب گونه زیستی. تو زینب گونه زیستی و جزء زینب‌های زمان بودی. حرفهای من را گوش کنند و ضبط کنند آنهایی که مأمور این کار هستند. بله من با صدای بلند می‌گویم تو زینب گونه زیستی و زینب زمان خودت بودی. مثل هزاران مثل تو. مثل مادر دشتی که دو سه روز قبل از تو رفت. رفت آنجا را برای تو آماده کند.

من اجازه می‌خواهم از طرف خانواده از همه تون تشکر کنم از همه که با مشکلات آمدند و در تشییع این زینب زمان شرکت کردند و من دیشب هم در مجلس خانم دشتی گفتم نگران نباشید. جامعه ما با تمام مشکلات و فسادش و حاکمیتی که به فسادپروری کاری ندارد اما مرتب زینب و حسین تولید می‌کند.

مرتب زینب‌ها و حسین‌ها به وجود می‌آیند. 50سال شاه و شیخ سعی کردند که این شجره را بخشکانند ولی مگر می‌شود؟

یاد جمله‌ای افتادم از حضرت آیت‌الله منتظری که در نامه‌یی که به خمینی نوشته بود نوشته بود مطمئن باشید که با کشتن؛ فکر از بین نمی‌رود.

این همه کشتید این هم زدید این همه بریدید.
تیر زدی، تبر زدی، تبر زدی، تبر زدی، بر تن بی‌سپر زدی، دیگه وقتی دیدی اینها کافی نیست با موشک 80موشک فکر کردی همه چیز را از بین می‌بری اما مطمئن باش، مطمئن باش تا یکی دو ماه دیگر لیبرتی از اولش هم زیباتر و بهتر و قشنگ ترخواهد شد.

تا هستند کسانی که دلشان به‌حال این ملت می‌سوزد و تا هستند کسانی که فریاد می‌زنند زگهواره تا گور دانش بجوی و دانش را بر می‌دارند و می‌گویند ز گهواره تا گور آزادی بجوی

آن دانشی که در کنارش آزادی نباشد دانش نیست
در دانشگاهی که به‌اصطلاح خیلی استاد و دانشمند وجود داره اما کوچکترین توجهی به وضع فلاکت‌بار و غم‌انگیز جامعه ندارد و دزدیها و چپاولگریها را می‌بینند و سکوت می‌کنند. بله در این جامعه باز هم باید گفت:
ز گهواره تا گور آزادی بجوی
چون اگر آزادی نباشد در جامعه‌ای که آزادی نباشد همین است که می‌بینید، دزدی و فساد و فحشا

و امام حسین و زینب همه چیز خودشان را فدا کردند به‌خاطر آزادی و فریاد زدند

هیهات من الذله
و می‌بینیم که در طول تاریخ حسین‌ها و زینب‌ها سربلند هستند

من بار دیگر از طرف خانواده تشکر می‌کنم از شما و استدعا می‌کنم که به محل مراسم تشریف ببرید

روز دوشنبه هم از ساعت 3بعدازظهر مراسم یادبود این مادر برگزار می‌شود

والسلام و علیکم

 
صوت مراسم - کليک کنيد

 

ويدئو مراسم


گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات