پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

انتخابات,

ایران: زمینه‌سازی و تلاش برای تقلب و رقم سازیهای نجومی

-

اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
تلاشهای رژیم آخوندی برای تهدید و تطمیع مردم برای شرکت در انتخابات و تقلبها و رأی سازیهای نجومی که از چند روز پیش شروع شده بود، امروز ابعاد بیشتری به خود گرفته است. وزیر کشور و دیگر سردمداران رژیم آخوندی از روزهای گذشته پیشاپیش اعلام کرده‌اند که 65 تا 75 درصد در انتخابات شرکت خواهند کرد. آنها سازمان کار تقلب و رای‌سازی را هم که خودشان به آن مهندسی انتخابات می‌گویند برای اعلام چنین رقمهایی ساخته‌اند. این یک روش شناخته شده رژیم آخوندی است که با یک ضریب چند برابر آمار شرکت کنندگان را اعلام می‌کنند.
فتوای مسخره خامنه‌ای مبنی بر این‌که شرکت در انتخابات واجب عینی است و رأی سفید حرام است قبل از هر چیز حاکی از نگرانی رژیم از بایکوت گسترده این انتخابات است.
بر اساس گزارشهای رسیده از تهران و شهرستانها:
در بسیاری از مراکز نظامی پرسنل تهدید شده‌اند که عدم شرکت در انتخابات عواقب خطرناکی برای آنها خواهد داشت.
در عسلویه به کارگران فاز 17 و 18 را تهدید کرده‌اند که اگر رأی ندهند از کار اخراج می‌شوند. در این منطقه ایادی رژیم برای کارگران رأی می‌نویسند.
در بسیاری از شهرها از جمله در مشهد سپاه پاسداران لیستی از کاندیداها را به شرکت کنندگان می‌دهد که آن اسامی را در تعرفه‌های رأی بنویسند.
گزارشهای متعددی از خرید شمار زیادی شناسنامه و کارت ملی از سوی عوامل رژیم به‌خصوص سپاه پاسداران وجود دارد. به‌عنوان نمونه در استان اصفهان هر شناسنامه 80هزار تومان به فروش می‌رسد.
در بسیاری از مراکز با دادن ناهار مجانی و یا دادن پول مردم تهیدست را تشویق به شرکت در انتخابات می‌کنند.
رژیم آخوندی در عین‌حال برای تهیه فیلم و عکس و نشان‌دادن استقبال از انتخابات به‌خصوص به خبرنگاران خارجی، جمعیت زیادی را به برخی از شعب رأی‌گیری در مرکز تهران و شهرهای بزرگ روانه می‌کند که خبرنگاران آن را نمونه‌ای از استقبال عمومی تلقی کنند. در خیابانها و محلات مرکزی تهران از شعب اخذ رأی کم کرده‌اند که تمرکز در بقیه شعب زیاد باشد. گزارشهای رسیده از تهران حاکی است که بسیاری از شعب اخذ رأی خلوت بوده و شمار پاسداران و نیروهای امنیتی بیشتر از رأی دهندگان است.


دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۷ اسفند ۱۳۹۴ (۲۶فوریه ۲۰۱۶)

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات