پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

سوريه,

ائتلاف ملی سوریه: پیروزی حلب پیام سرنگونی اسد

-

انس العبده رئیس ائتلاف ملی سوریه
انس العبده رئیس ائتلاف ملی سوریه
انس العبده رئیس ائتلاف ملی سوریه در مصاحبه با تلویزیون الجزیره گفت: شکستن محاصره مناطقی در داخل شهر حلب که تحت کنترل اپوزیسیون می‌باشد، پیامی است آشکار به رژیم سوریه و متحدانش روسیه و رژیم ایران که نمی‌توانند نبرد با انقلاب خلق را به‌صورت نظامی تعیین‌تکلیف نمایند. انقلابیون توانستند محاصره و سلطه رژیم ایران و روسیه و شبه‌نظامیان حزب‌الله را درهم بشکنند.
انس العبده افزود: شکستن محاصره بیش از سیصد هزار شهروند، امروز پیروزی آشکاری برای انقلاب سوریه است و به همه می‌گوید که انقلاب خلق تا سرنگونی رژیم ادامه دارد.
وی تأکید کرد سوریها هیچ راه‌حل سیاسی تحمیلی که در چارچوب اصول که همانا وحدت سوریه چه تمامیت ارضی و یا اتحاد خلق نباشد را نمی‌پذیرند. و بشار اسد در آینده سوریه و مرحله انتقالی و در رژیم سیاسی دموکراتیک، مدنی و کثرت‌گرا جایی ندارد.
العبده افزود ارادهٴ گروه‌های رزمنده در عمل، دستی واحد و صفی واحد است که بزرگترین عامل رسیدن به پیروزی در حلب بود که تاثیر مثبتی روی تیم مذاکره‌کننده خواهد داشت و موضع سیاسی قوی و خواسته‌شان برای انتقال سیاسی واقعی و عادلانه مبتنی بر تعادل قوای صحنه در جهت منافع انقلاب و انقلابیون و خلق سوریه را ایجاد می‌کند.
العبده از وجود هماهنگی بین نیروها صحبت نمود که از یک هفته قبل در روی زمین بین ائتلاف و دولت موقت و شوراهای محلی هسته‌های بحران ایجاد کرده بودند، که با تلاش فوق‌العادهٴ دفاع شهری و گروه‌های رزمنده همراه بود. وی نسبت به وحدت جریانهای سیاسی انقلاب برای ایجاد سوریه‌ای ملی ابراز امیدواری نمود.
انس العبده همچنین توضیح داد مراحل آخر پیروزی در حلب سپری می‌شود و موارد غافلگیرکننده بسیاری در انتظار رژیم و متحدانش می‌باشد. وی تأکید کرد وحدت سیاسی و نظامی نیروهای اپوزیسیون در نبرد حلب تأثیرات مثبت زیادی خواهد داشت و به مناطق دیگر نیز منتقل خواهد گردید و ابراز امیدواری نمود که پیروزیهایی در غوطه دمشق و حومه آن و داریا و مضایا و الزبدانی و غیره محقق شود.
وی از رژیم ایران و روسیه خواست به‌خوبی بیاندیشند که امکان استمرار نظام اسد علیه ارادهٴ مردم سوریه وجود ندارد. وی تأکید کرد انقلابیون درصدد آزاد کردن تمام مردم سوریه می‌باشند تا سرنوشت خود را با اراده‌یی آزاد تعیین نمایند.
رئیس ائتلاف ملی اپوزیسیون سوریه خاطرنشان کرد که به دولت موقت سوریه و شوراهای محلی گفته است طرح اضطراری برای مناطق آزاد شده را تهیه نموده و کلیه خدمات لازم را به این مناطق ارائه و با احترام و عدالت با اهالی منطقه غربی حلب برخورد کنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات