پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اخبار اعتراضى,

هرمزگان؛ کارگران به جان آمده کارخانه آلومینیوم کنترل کارخانه را به دست گرفتند

-

تجمع اعتراضی و اعتصاب کارکنان کارخانه آلومینیوم هرمزگان
تجمع اعتراضی و اعتصاب کارکنان کارخانه آلومینیوم هرمزگان
هرمزگان - تجمع اعتراضی و اعتصاب کارکنان کارخانه آلومینیوم هرمزگان

بعد از متواری شدن مدیر عامل کارگران کنترل شرکت را به‌طور کامل به دست گرفتند.

صبح روز چهارشنبه 20مرداد حدود دو هزار نفر از کارگران شرکت آلومینیوم "المهدی هرمزآل" در اعتراض به اقدامات غیرقانونی خریدار این مجتمع از جمله "کاهش غیرقانونی حقوق پرسنل" ، در محل این شرکت اقدام به تجمع اعتراضی کردند.

همچنین کارکنان این مجتمع صنعتی با تشکیل شورایی، کنترل مجموعه را به‌طور کامل به دست گرفته و از ورود عوامل و کارگزاران صاحبان شرکت، جلوگیری به‌عمل آورده‌اند.

یکی از کارگران معترض گفت: دیگر به هیچ‌وجه حاضر نیستم سکان این کارخانه به "محمد علیمحمدی" خریدار کارخانه سپرده شود، زیرا وی در این مدت نشان داده است که هیچ‌گونه صلاحیت و اهلیتی برای اداره بزرگترین قطب آلومینیوم ایران ندارد. وی گفت با تشکیل شورایی اداره کارخانه را تا اطلاع ثانوی به دست گرفته‌ایم و منتظر تعیین تکلیف نهایی هستیم.

وی یادآور شد: این مدت هیچ‌یک از افراد وابسته به "محمد علیمحمدی" از جمله مدیر عامل گماشته او حق ورود به کارخانه را نداشته و در صورت ورود، عواقب هر اقدامی به عهده خود ایشان می‌باشد.

این کارگر معترض در پایان با اشاره به این‌که بهتر است کارگزاران سهل انگاریهای گذشته خود را در خصوص رسیدگی نکردن به مشکلات کارگران این کارخانه اصلاح کنند، افزود: مسئولیت بروز هر گونه بحرانی برعهده کسانی است که مسبب ایجاد این بی‌عدالتی و حق خوری آشکار هستند.

گفتنی است تا کنون حقوق کارگران آلومینیوم "المهدی هرمزآل" پرداخت نشده و برخلاف وعده مسئولان استانی بیش از 50نفر از کارکنان اخراجی قرارداد مستقیم این شرکت با مخالفت خریدار کارخانه به کار بازنگشته‌اند.

همچنین در جدید‌ترین اقدام، خریدار کارخانه با ارسال دستورالعملی خطاب به مدیر عامل مجتمع، دستور حذف مواردی را در فیش حقوقی پرسنل به وی ابلاغ نموده که دست‌کم "یک سوم" حقوق هر یک از کارکنان این شرکت را کاهش می‌دهد.

به دنبال این دستورالعمل خریدار کارخانه برای کاهش حقوقهای کارکنان شرکت خطاب به مدیر عامل گماشته‌اش، تعدادی زیادی از کارگران خشمگین به سمت دفتر مدیر عامل یورش بردند. مدیر عامل پیش از رسیدن کارگران به دفترش از محل کارخانه گریخت. در حال حاضر کارگران به جان آمده کنترل کارخانه را به دست گرفته‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات