پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اپوزیسیون سوریه: ایران مانع اصلی هر گونه توافق سیاسی است، آمریکا باید مانع دخالت رژیم ایران شود

نصر الحریری، رئیس هیأت اپوزیسیون
نصر الحریری، رئیس هیأت اپوزیسیون
همزمان با شروع مذاکرت صلح سوریه در ژنو، نصر الحریری رئیس هیأت مذاکره‌کننده اپوزیسیون سوریه تصریح کرد: رژیم ایران مهم‌ترین مانع پایان یافتن جنگ در سوریه است و از هر گونه توافق سیاسی جلوگیری می‌کند.

دور جدید مذاکرات صلح سوریه پس از وقفه‌ای ۱۰ ماهه با میانجیگری سازمان ملل‌متحد از روز پنجشنبه 5اسفند 95 در ژنو از سرگرفته شد. استفان دمیستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل در امور سوریه، روز پنجشنبه از حضور اپوزیسیون و حکومت سوریه در مذاکرات ژنو استقبال کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، نصر الحریری، رئیس هیأت اپوزیسیون سوریه ساعتهایی پس از آغاز این دور از مذاکرات به خبرنگاران گفته است: نقض آتش‌بسی که با میانجیگری روسیه و ترکیه اعلام شد، هم‌چنان ادامه دارد. کشورهای تضمین کننده آتش‌بس، به‌ویژه روسیه نتوانسته است نیروهای اسد و رژیم ایران را کنترل کند تا آتش‌بس را رعایت کنند.

وی تأکید کرد: رژیم ایران مانع اصلی دستیابی به هر گونه توافق سیاسی است.

نصر الحریری همچنین از نقش پشت پرده رژیم ایران در مسایل سوریه ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش آسوشیتدپرس، وی از واشینگتن خواسته است تا بار دیگر در منطقه نقش فعال تری بازی کرده و مانع مداخله رژیم ایران شود، چرا که رژیم ایران «ده‌ها هزار شبه‌نظامی فرقه‌گرا» را در منطقه پخش کرده است.

نصر الحریری اضافه کرد: ضروری است در سطح منطقه و در عرصه بین‌المللی تلاش‌هایی برای متوقف کردن رژیم ایران انجام شود. این انتظاری است که از آمریکا می‌رود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات