پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

فعالیتهای تروریستی رژیم ایران در کویت

کویت ، 14تن از اعضای گروه تروریستی به ایران فرار کردند
کویت ، 14تن از اعضای گروه تروریستی به ایران فرار کردند
تروریسم رژیم ایران این بار کویت را هدف قرار داده است. کویت برای مقابله با این تهدید روابط دیپلوماتیک خود را با این رژیم کاهش داده است.
 
گزارشی از تلویزیون العربیه 1مرداد 96:
خبرگزاری رسمی کویت پنجشنبه 20ژوئیه اعلام کرد دولت این کشور به سفارت رژیم ایران در کویت ابلاغ کرده است تا خانه فرهنگی رژیم ایران و دفتر نظامی وابسته به سفارت بسته شود و تعداد دیپلوماتهای رژیم در کویت از ۱۹نفر به چهار نفر کاهش یابد و طی ۴۵روز کویت را ترک کنند.

این تصمیم بعد از آن اتخاذ شد که دست داشتن رژیم ایران در عملیات تروریستی برملا شد. منابع امنیتی تأکید کردند وزارت کشور کویت به متهمان تنها چند ساعت فرصت دادند و درصورتی‌که خود را تسلیم نکنند به اتهام اخلال در امنیت کشور ملیت کویتی از آنها گرفته می‌شود.

یک مقام مسئول در وزارت امور خارجه کویت تأکید کرد پس از صدور حکم دادگاه فرجام خواهی... وزارت امور خارجه گام‌های لازم را در مورد حکم صادره با توجه به مشارکت رژیم ایران در پشتیبانی از هسته تروریستی برداشت و تصمیم گرفته شده برای کاهش شمار دیپلوماتهای فعال در سفارتخانه، به سفیر رژیم ایران در کشور کویت ابلاغ شد. همچنین مقرر شد دفاتر فنی وابسته به سفارت تعطیل شده و فعالیت کمیسیونهای مشترک میان دو کشور، تعلیق شود».

از سویی خبرگزاری آناتولی ترکیه به‌نقل از منابع دیپلوماتیک کویتی گزارش داد: «کویت تصمیم گرفت رایزنی فرهنگی و دفتر وابسته نظامی ایران را تعطیل کرده و شمار دیپلوماتهای فعال در سفارتخانه این کشور را کاهش دهد».

این وزارتخانه در بیانیه خود از شهروندان خواست، در صورت مشاهده این افراد، گزارش دهند.

وزارت کشور کویت 13اوت 2015 از دستگیری شماری از متهمان و ضبط مقادیر زیادی اسلحه و مهمات در مزرعه‌ای در منطقه عبدلی در نزدیکی مرزهای عراق خبر داده بود. بنابراین اعلام، این مزرعه متعلق به مظنونان دستگیر شده است. اسلحه ضبط شده شامل 19تن مهمات، 144کیلوگرم مواد منفجره، 68قبضه سلاح و 208نارنجک بود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات