728 x 90

بحران بی‌آبی در چاه بهار و وعده‌های سر خرمن کارگزاران رژیم

بحران بی آبی در کشور
بحران بی آبی در کشور
معاون استاندار رژیم در سیستان و بلوچستان روز شنبه ۲۱مرداد 96 گفت:‌ ما به‌دنبال آبهای ژرف هستیم، اگر این موضوع عملی شود، حل مسأله آب از دریای عمان منتفی خواهد شد.
فرماندار رژیم در چاه بهار نیز اعتراف کرد که روستاهایی با جمعیت ۷۰۰۰نفر شبکه آب ندارند، و اکثر روستاهای منطقه با تانکر آبرسانی می‌شوند که این تانکرها هم پوسیده و فرسوده هستند.
حال این دو اظهارنظر را کنار هم بگذارید به‌سادگی درخواهید یافت که جز بی‌عملی، دزدی و چپاول از این جماعت مفتخور نخواهید دید.

بیشتربخوانید:

بی آبی باعث جیره بندی در ایذه شد

فرماندار رژیم در ایذه ضمن اعتراف به بی‌آبی این شهر گفت:‌ در چندین نقطه از شهر ایذه، از جمله در دهدز آب جیره‌بندی شده است، یعنی در ۲۴ساعت فقط یک ساعت آب دارند و بقیه روز از آب خبری نیست.
بیرانوند در تاریخ ۱۸مرداد 96 افزود:‌ بحث آب یک مشکل حاد و اساسی مردم است زیرا زندگی مردم بدون آب مخصوصاً آب شرب خیلی سخت می‌شود. از آنجایی که سیستم آب شهر ایذه از چاه تأمین می‌شود و خیلی از چاه‌ها از مدار استفاده خارج شده‌اند وضعیت آب رو به بحرانی شدن می‌رود.

معضل کم‌آبی در شهرستان سلطانیه در استان زنجان

فرماندار رژیم در شهرستان سلطانیه در مصاحبه با رسانه‌های حکومتی به معضل کم‌آبی در سطح شهرستان اعتراف کرد و گفت: «در سطح شهرستان سلطانیه معضل کم‌آبی وجود دارد».
پرویز خالقی که روز 12مرداد 96 با خبرگزاری حکومتی ایرنا گفتگو می‌کرد با اشاره به معضل کم‌آبی و بی‌برنامگی نهادهای حکومتی گفت: «عملکرد آب منطقه‌یی استان در امر حفاظت از منابع آب که به‌عنوان متولی اصلی و کارگزار این زمینه محسوب می‌شود، مطلوب نیست».
گفتنی است شهرستان سلطانیه با 25هزار و 480نفر جمعیت در 40کیلومتری از مرکز استان زنجان قرار دارد.

وضعیت قرمز منابع آب در پارس آباد مغان

آب آشامیدنی در 21روستا در شهرستان پارس آباد نوبت بندی شد.
بنا‌ به گزارشهای دریافتی در 3مرداد 96، با افزایش مصرف آب در فصل گرما و محدودیت منابع آبی، آب آشامیدنی 21روستا در شهرستان پارس آباد مغان نوبت بندی شده است به‌نحوی که طی شبانه روز آب برای چند ساعت قطع می‌شود.

بحران آب؛ هیچ شهری در استان خوزستان نیست که مشکل آب نداشته باشد

مدیرعامل آبفای رژیم در خوزستان چهارشنبه 28تیر 96 اعتراف کرد: اکنون تقریباً هیچ شهری در استان خوزستان نداریم که مشکل آب نداشته باشد؛ شهرهای ما یا دچار مشکل ناپایداری کمی یا دچار ناپایداری کیفی هستند.
صادق حقیقی‌پور بدون اشاره به منبع این مشکلات گفت: «شرکت آب و فاضلاب خوزستان، یک شرکت غیردولتی است و تمام این هزینه از محل منابع خودمان بوده است. ضریب تعرفه آب در استان به جز اهواز شش‌دهم است و از طرفی تمام تأسیسات تولید و توزیع ما فرسوده هستند و از مردم می‌خواهیم که با صرفه‌جویی در مصرف آب و پرداخت قبوض، به ما کمک کنند».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات