728 x 90

رئیس اتاق بازرگانی رژیم: قدرت خرید مردم از ۱۰سال گذشته هم کمتر شده است

بازار میوه فروش‌ها
بازار میوه فروش‌ها
شافعی رئیس اتاق بازرگانی رژیم با اعتراف به مشکلات تقاضا برای تولیدات داخلی در بازار گفت: کارشناسان میزان تقاضا و قدرت خرید مردم را حتی از ۱۰سال گذشته نیز کمتر می‌دانند.

وی که با شریعتمداری وزیر پیشنهادی دولت آخوند روحانی دیدار می‌کرد افزود: «با حرکت‌های جدیدی که در تعامل با اقتصاد جهانی مطرح است باید کنار دفاع از افزایش داخلی صادرات را رونق دهیم.»

غلامحسین شافعی با اشاره به وضعیت وخیم تجارت خارجی رژیم گفت: «آمارها نشان می‌دهد که وضع مناسبی از لحاظ تجارت فرامرزی نداریم و برآورد شده است که تنها 24صدم درصد از تجارت جهانی را در اختیار داریم این در حال است که قابلیت‌های ما بسیار بیشتر است.»
وی به شریعتمداری خاطرنشان کرد: ”همان‌طور که خودتان نیز می‌دانید حال و روز تولید کشور مناسب نیست“.

شافعی با اشاره به پهنه‌هایی که مشکلات آن گریبانگیر رژیم شده است اضافه کرد: ”در تعیین اولویت‌های صنعتی مشکلات اساسی وجود دارد. در مکان‌یابی برای توسعه صنعتی مشکلات جدی وجود دارد که امیدواریم در دوره جدید به آنها توجه شود “.
وی در پایان به دو راه‌حل برای خروج از بحران اقتصادی اشاره کرد و گفت: ”شما به‌ خصوصی‌سازی معتقد هستید و سوابقتان این امر را نشان می‌دهد، مسأله فساد نیز از اولویتهایی است که باید در دولت بعدی مورد توجه قرار گیرد“.

بیشتر بخوانید

افزایش سرسام‌آور قیمت کالاهای اساسی

5مرداد 96 - طی هفته گذشته کالاهای اساسی با افزایش چند برابری قیمت روبه‌رو بود. از جمله پیاز که قیمتش از ۷۰۰تومان در هر کیلو به ۳۵۰۰ و در بعضی مناطق به ۴هزار تومان رسید. هم‌چنین گوشت گوسفند از ۳۰هزار تومان به حدود ۴۰هزار تومان و گوشت مرغ هم به ۷تا ۸هزار تومان در هر کیلو افزایش یافت.
در مورد گرانی پیاز دو علت وجود دارد؛ یکی چپاول عظیم ارگانهای حکومتی در سال گذشته است که در نظر داشتند پیاز را هر کیلو ۲۰۰ - ۳۰۰تومان از کشاورزان بخرند که کشاورزان هم اعتراض کرده و پیازهایشان را دور ریختند. چرا که اساساً جمع کردن پیاز و بردن تا محل فروش هم به صرفشان نبود. بنابراین بخشی از گرانی مربوط به کمبود تولید است. موضوع مهم دیگر هم هدیه کردن پیاز از طرف رژیم به قطر هست که در دعوای سیاسی رژیم با کشورهای منطقه هوای رژیم را داشته باشد. مساله‌ای که روز ۲۶تیر ۹۶در تلویزیون رژیم به آن اشاره شد.
در مورد بقیه گرانی‌ها هم اساساً کنترل بازار دست همین رژیم است و با اهداف چپاولگرانه تعادل عرضه و تقاضا را به هم می‌زنند تا سودهای کلانی بابت گران کردن اقلام مورد نیاز مردم به جیب بزنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات