728 x 90

آنگلا مرکل: افزایش لفاظی علیه کره شمالی جواب اشتباهی است

آنگلا مرکل صدراعظم آلمان
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان
آنگلا مرکل صدراعظم آلمان علیه «افزایش لفاظی» به‌خاطر اوجگیری تنش میان آمریکا و کره شمالی هشدار داد و گفت که او راه‌حل نظامی برای این موضوع نمی‌بیند. وی روز جمعه در پاسخ به سؤالی در این باره گفت: «معتقد و قویاً متقاعدم که افزایش لفاظی کمکی به راه‌حل این درگیری نمی‌کند. من راه‌حل نظامی برای این مشکل نمی‌بینم بلکه کاری مستمر مانند آنچه در شورای امنیت با سایر اعضا با قطعنامه‌هایی که در مورد کره شمالی بود و فراتر از همه همکاری بسیار نزدیک با کشورهایی که از آن متاثرند به‌خصوص آمریکا و چین و هم‌چنین کره شمالی و ژاپن را پیش‌بینی می‌کنم».

شایان ذکر است که شب گذشته دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا به کره شمالی نسبت به هرگونه حمله‌یی هشدار داده است.

وی در اولین توئیت روز جمعه 20مرداد 96 خود نوشت: «گزینه نظامی کاملاً آماده است. آماده شلیک است. کره شمالی نباید نابخردانه عمل کند. امیداورم که کیم جونگ اون مسیر دیگری را برگزیند.»

دونالد ترامپ هم‌چنین در یک کنفرانس مطبوعاتی در پاسخ به تهدید کره شمالی گفت:‌ ما آلترناتیوهای بسیاری را در رابطه با وقایع کره شمالی بررسی می‌کنیم، آن کشور به کشور ما بسیار بی‌احترامی کرده است او چیزهایی گفته است که وحشتناک است. او از دست من نمی‌تواند خلاص شود.

او برای مدت زیادی از این موضوع گریخته است او و خانواده او ولی این بار نمی‌تواند. من خواندم که گفته است ما تا 15اوت در گوام خواهیم بود. بگذارید ببینیم او با گوام چه می‌کند، اگر او کاری در گوام انجام دهد حادثه‌یی رخ خواهد داد که نظیر آن را که چه بر سر کره شمالی بیاید را کسی ندیده است.

جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا نیز گفت هر نوع جنگی با کره شمالی «فاجعه‌بار» خواهد بود. وی تأکید کرد آمریکا تلاش می‌کند بحران با پیونگ یانگ از طریق دیپلوماسی حل شود.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات