728 x 90

شروع کمپین انتخاباتی آنگلا مرکل

آنگلا مرکل
آنگلا مرکل
روز شنبه ۱۲اوت برابر با 21مرداد 96 آنگلا مرکل که قصد دارد برای چهارمین بار صدراعظم آلمان شود، کارزار انتخاباتی خود را با هشدار به مدیران اجرایی صنایع خودروسازی این کشور برای احیای اعتماد جهان به این صنایع آغاز کرد.

انتخابات سراسری آلمان ۲۴سپتامبر برابر با 2مهر 96 برگزار خواهد شد و آنگلا مرکل قصد دارد تا آن زمان در ۵۰شهر این کشور ۵۰کمپین انتخاباتی برگزار کند.

در نخستین کارزاری که حزب او یعنی حزب دموکرات‌مسیحی بر محور ثبات اقتصادی آلمان در شهر دورتموند برگزار کرد، آنگلا مرکل مدیران اجرایی صنایع خودروسازی کشور را به‌خاطر نابود کردن اعتماد عمومی به این صنعت مورد اعتراض قرارداد.

آنگلا مرکل که در شهر دورتموند یعنی مرکز اقتصادی آلمان پس از جنگ جهانی دوم سخن می‌گفت تأکید کرد: «این تنها اعتماد است که می‌تواند صنعت خودروسازی ما را دوباره احیا کند و وقتی از صنعت حرف می‌زنم، منظورم مدیران شرکتهاست.»

هدف صدراعظم آلمان از تمرکز بر خودروسازی آلمان که با ایجاد ۸۰۰هزار شغل در تولید و صادرات این کشور نقش عمده‌ای دارد، ضمن ترغیب مدیران به نوآوری، توجه به مسأله عدالت اجتماعی است که چالش اصلی او با مهمترین رقیب انتخاباتی‌اش یعنی مارتین شولتز از حزب سوسیال‌دموکرات است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات