اخبار - جهان - آمريكا
تاريخ: AM 8:23:13 1396/5/22

قیام ونزوئلا خاموش نمی‌شود

درگیریها در ونزوئلا

درگیریها در ونزوئلا

تلویزیون فرانس 24 روز شنبه 21مرداد 96 گزارشی از قیام مردم ونزوئلا پخش کرد:
بعد از این‌که به یک پایگاه نظامی در شهر والنسیا در ونزوئلا حمله شد یک نفر کشته و یک نفر به‌شدت مجروح شد. در محل، هلیکوپترهای دولتی دیده شدند که اوضاع را مانیتور می‌کردند. دولت این حمله را تروریستی و به تحریک دولتهای خارجی خوانده است. شبها در این شهر حکومت نظامی اعلام شده است.

معترضان ضددولتی در مسیرها مانع ایجاد کرده‌اند و لاستیک آتش زده‌اند. این حمله یک روز بعد از اخراج دادستان کل صورت گرفت. او منتقد اصلی دولت بود.

گزارشگر فرانس 24می‌گوید:‌ «در اوایل ساعتهای یکشنبه گروهی از سربازان به فرماندهی یک افسر شورشی کنترل برخی از نقاط این پایگاه را در دست گرفتند اما ظاهراً نیروهای امنیتی وفادار به دولت بر آنها مسلط شدند. در حال حاضر شورشیان پایگاه را ترک کرده‌اند.

برخی هم می‌گویند این تنها یک حمله ساختگی بوده است و تنها توطئه دولت است. بی‌اعتمادیهای زیادی هست... مطبوعات هم در این مورد فضاسازی می‌کنند. کنترل نیروهای مسلح در دست مادورو می‌باشد»

یک خبر جدید این است که لئوپولدو لوپز یک شخصیت اپوزیسیون از بازداشت خانگی درآمده است. او 4 شب در زندان بود. آیا این حرکت به‌عنوان یک عمل حسن نیت از طرف دولت انجام شده است تا تنشها را کم کند؟

گزارشگر فرانس 24:‌ به احتمال قوی همین باشد به‌صورت یک گام به جلو و دو گام به عقب است... سرکوب وسیعتر از اینها بوده است همین هفته قبل حدود 120تن از حامیان اپوزیسیون دستگیر شده‌اند 600نفر از زندانیان سیاسی هنوز در زندان به‌سر می‌برند. یک عده هم فراری یا مخفی هستند و حکم جلب دارند.

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تایید نمی‌کند

موقعيت ما روى شبكه هاى اجتماعى

ما را روى شبكه هاى اجتماعى دنبال كنيد


نرم افزارهاى موبايل