پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

کشته و مجروح شدن بیش از ۲۰۰۰کودک یمنی در تعز بر اثر بمباران شبه‌نظامیان حوثی در سال گذشته

کشته و مجروح شدن بیش از 2000کودک یمنی در تعز
کشته و مجروح شدن بیش از 2000کودک یمنی در تعز
”ائتلاف حقوق یمنی“ روز دوشنبه 22آبان 96 درگزارشی خبر از کشته و مجروح شدن بیش از 2000کودک یمنی در شهر تعز در سال گذشته بر اثر بمباران شبه‌نظامیان جنایتکار حوثی مورد حمایت رژیم آخوندی داد.

”ائتلاف حقوق یمنی“ که یک نهاد حقوقی غیردولتی یمنی است در گزارش خود تحت عنوان ”کودکان در تیررس بمباران“ از کشته شدن 300کودک و زخمی شدن 1804کودک دیگر در این شهر توسط بمباران شبه‌نظامیان حوثی خبر داد. در این گزارش آمده است ”در بمباران بی‌رویه شبه‎نظامیان حوثی علیه تعز انواع تسلیحات سبک، متوسط و سنگین به کار رفته‌ است“.

این نهاد حقوقی در ادامه گزارش خود با اشاره به جنایات شبه‌نظامیان حوثی مورد حمایت رژیم آخوندی در این منطقه افزود: ”از آغاز سال 2017 میلادی، بر اثر سقوط خمپاره و موشکهای حوثی بر مناطق مسکونی و خالی از هرگونه اهداف نظامی، 48کودک کشته و 193کودک دیگر زخمی شده‌اند.

ائتلاف حقوقی یمن به حادثه روستای عنصوه نیز اشاره و با اهالی و بازماندگان قربانیان مصاحبه کرد. در این حادثه که در 2نوامبر 2017رخ داد، شبه‌نظامیان حوثی‌ 5کودک ساکن این روستا را کشتند و 2کودک دیگر را زخمی کردند.

روستای عنصوه که در غرب شهر تعز قرار دارد، دو سال است که تحت محاصره شبه‌نظامیان حوثی است و این شبه‌نظامیان در کوه‌ها و تپه‌هایی که از سه جهت به روستا مسلط هستند موضع گرفته‌اند و هر کس را که بخواهد وارد روستا شده یا از آن خارج شود، به ضرب گلوله می‌کشند“.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات