پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

سعد حریری: به‌زودی به لبنان بر می‌گردم

سعد حریری
سعد حریری
سعد حریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان گفت پس گرفتن استعفایش مشروط به آن است که سایر گروه‌های لبنانی و در صدر آنها حزب‌الله در جنگهای منطقه‌یی بی‌طرف باشند. او در اولین ظهور مطبوعاتی‌اش بعد از استعفا گفت رژیم ایران دخالتهایش در امور کشورهای منطقه را ادامه می‌دهد.

اسکای نیوز 23آبان 96:
یک هفته بعد از استعفا سعد الحریری نخست‌وزیر مستعفی لبنان در یک گفتگوی تلوزیونی ظاهر شد و مصاحبه‌یی انجام داد که بسیاری در داخل لبنان و خارج این کشور در انتظار آن بودند. هدف از این مصاحبه روشنگری در مورد شایعات بازداشت او در ریاض بود.

در این گفتگو حریری در مورد بسیاری موضوعات صحبت کرد. برجسته‌ترین موضوعاتی که به آن اشاره کرد استعفا، روابط با عربستان سعودی و دخالتهای رژیم ایران در منطقه بود.

حریری گفت ظرف چند روز به لبنان باز خواهد گشت تا رسماً استعفا بدهد. استعفایی که از آن عقب‌نشینی نخواهد کرد مگر این‌که هیچ کشور خارجی در لبنان دخالت نکند.

او در گفتگویش رژیم ایران را متهم کرد که دخالت در امور کشورهای منطقه را ادامه می‌دهد و تأکید کرد مخالف گذاشتن لبنان در هر محوری است که علیه منافع عربی باشد.

حریری از گفتگوهایی که با علی اکبر ولایتی مشاور امور خارجی خامنه‌ای داشت پرده برداشت. با او چند ساعت قبل از استعفا صحبت کرده بود. حریری گفت به ولایتی گفته است لبنان با دخالتهای رژیم ایران در امور کشورهای عرب مخالف است.

این صحبتهای حریری بعد از استعفای اوست و شاید که پاسخ سؤالهای بسیاری را داده باشد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات