اخبار - حقوق بشر - اعدام
تاريخ: AM 11:51:03 1387/10/4

9زندانی در سحرگاه امروز در زندان اوین به دار آویخته شدند

اعدام جمعی

اعدام جمعی

رئیس جمهور برگزیده مقاومت، کشتار جنایتکارانه زندانیان را به خانواده‌های داغدار تسلیت گفت
به گزارش رسانه‌های حکومتی، رژیم آخوندها سحرگاه امروز در یک اقدام شقاوت‌بار جدید 9 زندانی، از جمله یک زن را، در زندان مخوف اوین به‌دار آویخت.
در روز اول دیماه علی صادقی 35ساله، در زندان مرکزی اصفهان، در زیر شکنجه به قتل رسید. روز 28آذر 5 زندانی در زندان قم و در روز 23آذر نیز 5 زندانی دیگر در زندان لنگرود حلق آویز شدند. به این ترتیب شمار زندانیانی که از ابتدای ماه دسامبر اعدام شده‌اند، به 40تن و تعداد کشته شدگان زیر شکنجه به 5نفر رسید.
خانم مریم رجوی، رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت ایران کشتار جنایتکارانه زندانیان را به خانواده‌های داغدار تسلیت گفت و تاکید کرد این اقدام شقاوت‌بار آن هم در شب میلاد مسیح، نشان می‌دهد که این رژیم بدون اعدام و شکنجه و سرکوب و کشتار، حتی یک روز نمی‌تواند به حکومت ادامه دهد.
رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت تاکید کرد ادامه سیاست پلید مماشات و چشم پوشیدن کشورهای خارجی و بویژه اروپایی بر جنایتهای رژیم آخوندها بویژه اعدام نوجوانان و زنان، دست این رژیم برای تشدید و گسترش این جنایات را بازتر کرده است.
خانم رجوی عموم سازمانها و مراجع بین‌المللی مدافع حقوق‌بشر، به ویژه کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل متحد را به محکوم کردن اعدامهای دستجمعی و اوضاع وحشتبار حقوق‌بشر در ایران فرا خواند و تاکید کرد ارجاع پرونده نقض حقوق‌بشر و کشتار زندانیان در ایران، به شورای امنیت ملل متحد برای اتخاذ تصمیمات لازم‌الاجرا بیش از هر زمان دیگر ضروری است.

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تایید نمی‌کند

موقعيت ما روى شبكه هاى اجتماعى

ما را روى شبكه هاى اجتماعى دنبال كنيد


نرم افزارهاى موبايل