اخبار - مقاومت
تاريخ: AM 2:09:41 1387/10/9

بیانیه رسمی سفارت آمریکا در بغداد درباره تضمین حفاظت اشرف

برج آزادی

برج آزادی

سفارت آمریکا در بغداد در یک بیانیه رسمی اعلام کرد: نیروهای آمریکایی، حضور خود را در قرارگاه اشرف حفظ خواهند کرد و به کمک کردن به دولت عراق در اجرای تضمین رفتار انسانی با ساکنان قرارگاه، ادامه خواهند داد.

دولت عراق به دولت آمریکا تضمینهای مکتوبی در خصوص رفتار انسانی با ساکنان اشرف بر طبق قانون اساسی عراق، قوانین و التزامات بین‌المللی، داده است.

دولت آمریکا و دولت عراق با سازمانهای ذیربط بین‌المللی کار خواهند کرد تا به ساکنان قرارگاه برای یک آینده امن کمک نمایند.

سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد، برای رفع ابهام از اظهارات متناقض در رسانه‌های عربی و ایرانی، به روشنگری درباره تضمینهایی که از دولت عراق در مورد رفتار انسانی با ساکنان اشرف دریافت نموده مبادرت کرد و باقی ماندن نیروهای آمریکایی در جنب قرارگاه اشرف را در نقش پشتیبانی و نظارت، در یک بیانیه رسمی مورد تأکید قرار داد.بیانیه سفارت ایالات متحده درباره انتقال مسئولیت حفاظت قرارگاه اشرف
عراق-سفارت ایالات متحده
28دسامبر2008

با خاتمه اختیارات ناشی از قطعنامه شورای امنیت ملل متحد برای نیروهای ائتلاف در عراق، دولت این کشور، مسئولیت حفاظت قرارگاه اشرف و ساکنان آن را از اول ژانویه 2009 برعهده خواهد گرفت. در این چهارچوب، انتقال مسئولیت حفاظت از نیروهای ائتلاف به نیروهای امنیتی عراق در اول ژانویه 2009 به مورد اجرا درخواهد آمد.

نیروهای آمریکایی، حضور خود در قرارگاه اشرف را حفظ خواهند کرد و به کمک کردن به دولت عراق در اجرای تضمین رفتار انسانی با ساکنان قرارگاه اشرف، ادامه خواهند داد.
دولت عراق به دولت آمریکا تضمینهای مکتوبی در خصوص رفتار انسانی با ساکنان قرارگاه اشرف طبق قانون اساسی عراق و قوانین و التزامات بین‌المللی، داده است.

در سپتامبر2008، دولت عراق به‌طور علنی تصدیق نمود که با ساکنان قرارگاه اشرف به‌طور انسانی رفتار خواهد کرد.
دولت آمریکا از طریق سفارت خود در عراق و از طریق نیروهای نظامی حاضر بر طبق موافقتنامه دوجانبه جدید امنیتی، به کار برای اطمینان از یک انتقال آرام برای ساکنان قرارگاه ادامه خواهد داد.
دولت آمریکا و دولت عراق با سازمانهای ذیربط بین‌المللی کار خواهند کرد تا به ساکنان قرارگاه برای یک آینده امن کمک نمایند.
دولت آمریکا مجاهدین خلق را یک سازمان تروریستی خارجی نامگذاری کرده است.

مسئولیت محتوای این مطلب برعهده نویسنده است و سایت مجاهد الزاماً آن را تایید نمی‌کند

موقعيت ما روى شبكه هاى اجتماعى

ما را روى شبكه هاى اجتماعى دنبال كنيد


نرم افزارهاى موبايل