پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

آمریکا اعلام کرد تمامی تحریمهای لغو شده در برجام را باز می‌گرداند

مایک پمپئو
مایک پمپئو

این خبر به روز می‌شود.

دولت ترامپ اعلام کرد تمامی تحریمهای که بر اثر توافق اتمی برداشته شده بود مجدداً اعمال می‌شود.


این خبر را جمعه ۱۱ آبان۹۷ مایک پمپو وزیر خارجه آمریکا و استفان منوچین وزیر خزانه‌داری آمریکا مشترکاًً اعلام کردند.

آنها گفتند این تحریمها تا زمانی که رژیم ایران به خواسته‌هایی مبنی بر پایان دادن به حمایت از تروریسم و پایان دادن به دخالت نظامی در سوریه و توقف کامل برنامه‌های هسته‌یی و موشکی خود پاسخ ندهد ادامه خواهد یافت.

 

مایک پمپئو گفت: این تحریمها بخشی از کارزاری است که هدفش جلوگیری از دسترسی رژیم ایران به منابعی است که آنها را برای گسترش مرگ و تخریب در سراسر جهان بکار می‌گیرد.
 

استیون منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا اعلام کرد که نام ۷۰۰ شخص و نهاد ایرانی در جریان تحریم های جدید به فهرست تحریم شدگان اضافه خواهد شد.

 

تحریم های جدید واشنگتن بخشهای کشتیرانی، مالی و انرژی رژیم ایران را شامل می شود. این تحریم ها دومین رشته تحریم هایی خواهد بود که از زمان خروج آمریکا از توافق هسته ای با رژیم ایران به اجرا در می آیند.

دور اول تحریم ها، که ۱۵ مرداد بازگردانده شدند، دسترسی رژیم ایران به دلار، فلزات گرانبها، فولاد و آلومینیوم، و صنعت خودروسازی را شامل می شد.

 

 استیون منوچین، به رسانه‌ها گفت دولت آمریکا قصد دارد ارتباط رژیم  ایران را با نظام بانکی  سوئیفت قطع کند. به گفته وی سامانه خدمات رسانی مالی سوئیفت در صورتی که به نهادهای مالی تحریم شده از سوی واشنگتن خدماتی ارائه دهد مورد تحریم آمریکا قرار خواهد گرفت.

او اظهار داشت: «سوئیفت تفاوتی با دیگر مجموعه‌ها ندارد.»

 

به گزارش رسانه ها بر اساس تحریمهای جدید کشورهایی که واردات نفت از ایران را متوقف نکنند و همچنین شرکت هایی که به داد و ستد به نهادهای تحریم شده ایرانی ادامه بدهند تحریم خواهند شد.

 

توئیتر کاخ سفید  ۲ نوامبر ۲۰۱۸:     
 دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا همه تحریمهایی که بواسطه توافقنامه غیر قابل قبول برجام برداشته شده بودند را مجدد اعمال میکند. آمریکا سختترین تحریمهای تاریخ را بر علیه رژیم ایران اعمال می‌کند که بسیاری از بخشهای حیاتی این رژیم فاسد را هدف قرار می‌دهد.

 

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات