پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

بیانیه هیأت آمریکا در شورای حقوق بشر: محکومیت حضور و سخنرانی علیرضا آوایی وزیر دادگستری رژیم آخوندها

بیانیه هيئت آمريكا در شوراي حقوق بشر
بیانیه هيئت آمريكا در شوراي حقوق بشر

دفتر نمایندگی آمریکا در مقر اروپایی ملل‌متحد در ژنو، بیانیه هیأت آمریکا در شورای حقوق بشر سازمان ملل درباره حضور و سخنرانی علیرضا آوایی قاتل 67و وزیر دادگستری رژیم در اجلاس شورای حقوق بشر را منتشر و اعلام  کرد.

ما از این‌که علیرضا آوایی، کسی که مسئول اعدامهای خودسرانه و بازداشتهای سیستماتیک ایرانیان بی‌گناه است، برای سخنرانی در اجلاس ۳۷ام شورای حقوق بشر آمده نگرانیم. چنین ناقضین حقوق بشر نباید از شورای حقوق بشر، به‌عنوان یک تریبون برای مخدوش کردن ارزشهای بنیادینی که این شورا برای دفاع از آن تأسیس شده استفاده کنند.

 متن بیانیه  بدین قرار است:

 

آمریکا از شنیدن این‌که رژیم ایران وزیر دادگستری خود علیرضا آوایی را برای سخنرانی در شورای حقوق بشر سازمان مللمی‌فرستد برآشفته ونگران است. علیرضا آوایی وزیر حکومت ایران از آمران اعدامهای  خودسرانه  در اواخر دهه ۱۹۸۰میلادی (سال ۶۷) در ایران بود. وی همچنین به‌عنوان رئیس دادگستری تهران و وزیر دادگستری فعلی رژیم ایران، بر دستگیریهای خودسرانه سیستماتیک و بازداشت ایرانیانی که در فعالیت صلح‌آمیز سیاسی شرکت می‌کنند نظارت دارد و آنها را در زنجیره‌یی از زندانهای بدنام  برای شکنجه و عدم دسترسی به درمان که منجر به مرگهای مشکوک زندانیان شده است،  زندانی می‌کند.

وضعیت وخیم حقوق بشر در ایران به حق توسط شورای حقوق بشر کماکان مورد انتقاد قرار می‌گیرد و باید بیش از این هم انتقاد شود. ما به‌عنوان اعضای سازمان ملل باید یک صدا برای محکوم کردن ناقضان حقوق بشر که قصد دارند از شورای حقوق بشر به‌عنوان یک تریبون برای مخدوش کردن نقش خود یا ارزشهای بنیادینی که این ارگان برای دفاع از آن تأسیس شده است استفاده کنند، اقدام کنیم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات