پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

جایی که روزانه۱میلیون و ۳۰۰هزار بشکه نفت غیب می‌شود؟!

چندی پیش بحث یک سرقت حکومتی ۲۵میلیون دلاری در وزارت نفت رسانه‌ای شد. همان هنگام پاسدار زاکانی با طعنه به همان باند روحانی زنگنه گفت: این‌که چیزی نیست! ما یک قلم ۷۲میلیارد دلار سرمایه‌های شرکت نفتی مشترک با امارات در فجیره را به باد داده‌ایم! (مصاحبه زاکانی با شبکه ۳تلویزیون آخوندی ۳۰خرداد ۹۸).

کمی پیش‌تر از او، صفایی فراهانی از آن یکی باند نظام به سایت حکومتی اقتصاد آنلاین ۸خرداد ۹۸گفته بود: « برای این‌که مردم ابعاد سه هزار میلیارد تومان را بفهمند باید این‌طور بگوییم که اگر شخصی هرماه ۱۰۰میلیون تومان پس‌انداز کند، برای رسیدن به سه هزار میلیارد تومان به ۲۵۰۰سال زمان نیاز دارد حال ببینید ۱۵۰هزار میلیارد تومان قاچاق سالانه چه معنایی دارد»؟

اکنون در مسابقه بین باندهای حکومتی هر روز اختلاس‌های جدیدی رو می‌شود از جمله:

کیهان ۳تیر ۹۸نوشت ۴.۷میلیارد دلار ارز صادراتی به کشور باز نگشت!

اما آس این بازی شوم را روزنامه حکومتی آرمان (مورخ ۴تیر ۹۸) از یک گزارش رسمی به نام ترازنامه انرژی که توسط وزارت نیرو منتشر شده، بر زمین کوبید و نوشت:

«در ایران روزانه معادل بیش از یک میلیون بشکه نفت‌خام در فرآیندهای تولید، انتقال و توزیع حامل‌های انرژی تلف می‌شود... یعنی جایی که مصرف‌کننده اصلاً نوبت ایفای نقش پیدا نمی‌کند »!

همین روزنامه نتیجه‌گیری کرده است که:

روزانه یک میلیون و سیصد هزار بشکه نفت در این مملکت غیب می‌شود. این میزان نفت به قیمت بشکه‌یی ۶۵دلار می‌شود سالی بیش از ۳۰میلیارد دلار!

این پول معادل ۲۱میلیون و ششصدهزار سال دستمزد ماهانه یک کارگر ایرانی است.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات