پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

وال‌استریت ژورنال: دیواری از تحریم‌ها برای رژیم ایران بسازید

تحریمهای نفتی رژیم ایران
تحریمهای نفتی رژیم ایران

مارک دوبوویتز، مدیر کل بنیاد دفاع از دموکراسی‌ها طی مقاله‌یی که در وال‌استریت ژورنال درج شده نوشت: کارهای بسا بیشتری هست که دولت ترامپ می‌تواند انجام دهد. آمریکا می‌تواند فشار اقتصادی، از جمله بردن صادرات نفت ایران به صفر (که مقامات دولتی قول آنرا داده‌اند)، را با حمایت بیشتر از ایرانیان که از دسامبر ۲۰۱۷ در خیابان‌ها تظاهرات کردند ترکیب کند. همچنین دولت می‌تواند دیواری از تحریم‌های دیگر برپا کند.

ترامپ می‌تواند به خزانه‌داری بگوید که بانک مرکزی ایران را به‌خاطر نقشش در تأمین مالی حزب‌الله لیست‌گذاری نماید... تحریم‌های جدید روی بانک مرکزی که صرفاً بر پایه تروریسم باشد را رئیس‌جمهور آتی با مشکل بیشتری می‌تواند منتفی سازد.

همچنین دولت می‌تواند روی کلیت سپاه پاسداران به‌عنوان یک موجودیت تروریست خارجی تحریم اعمال کند... ترامپ می‌تواند مجدداً با اعمال تحریم‌های ضدتروریسم و فساد روی ثروت عظیم بنیادهای رهبر عالی و دیگر رهبران ایران، به رژیم ضربه بزند.

علاوه بر این، مقامات ترامپ می‌توانند تحریم‌هایی را علیه بخش‌های کلیدی اقتصاد ایران، از جمله معادن، فلزات، مواد شیمیایی، ارتباطات راه دور، علوم کامپیوتر و ساختمان‌سازی اعمال کنند که محصولات و تکنولوژی‌های کلیدی به برنامهٔ موشکی ایران عرضه می‌کنند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات