پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اخبار اروپا,

اتحادیه اروپا با اکثریت آرا مفاد مذاکرات برای خروج انگلستان را به تصویب رساند

-

سران اتحادیه اروپا
سران اتحادیه اروپا
روز شنبه 9 اردیبهشت96 رهبران 27 کشور عضو اتحادیه اروپا در نشست فوق‌العاده‌یی در بروکسل و با اکثریت آراء راهبردی‌ترین مفاد مذاکرات برای خروج انگلستان از اتحادیه اروپا را به تصویب رساندند.

دونالد تاسک، رئیس شورای اروپا، طی پیامی، اعلام کرد: مفاد راهبرد مذاکرات با اکثریت آرا به تصویب رسید. دستور کار مذاکرات اتحادیه اروپا با حضور ۲۷ کشور برای خروج انگلستان از اتحادیه اروپا آماده شده است.

در نشست فوق‌العاده روز شنبه در بروکسل که به دعوت دونالد تاسک برگزار شد، دستیابی به نتیجه سریع از مذاکرات با در نظر گرفتن منافع شهروندان، شرکتها و کشورهای عضو اتحادیه که تحت تاثیر خروج انگلستان از اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، مورد بررسی قرار گرفت.

دونالد تاسک، در آغاز نشست، نسبت به لزوم 'اتحاد' میان تمامی اعضا این اتحادیه 'در مراحل مختلف مذاکرات بر سر تعیین راهبرد خروج انگلستان از اتحادیه اروپا' تأکید کرده بود.

انگلستان خواستار آن شده که مذاکره در مورد توافقات تجاری آینده آن کشور با اتحادیه اروپا به موازات مذاکرات برگزیت انجام شود اما دونالد توسک روز شنبه گفت که بنا‌ به تصمیم این اتحادیه، تا زمانی که بر سر بدهی انگلستان به اتحادیه اروپا بین طرفین توافق حاصل نشده هیچ گفت‌وگویی در مورد قرارهای تجاری آینده انجام نخواهد شد.

به نوشته آسوشیتدپرس، مقدار پولی که انگلستان برای خروج خود از اتحادیه اروپا باید به این اتحادیه بپردازد بنا‌ به تخمین برخی مقامهای اروپایی به ۶۰ میلیارد یورو (۶۵ میلیارد دلار) بالغ می‌شود.

فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهوری فرانسه نیز در جریان این نشست فوق‌العاده خطاب به انگلستان گفت: انگلستان برای خروج از اتحادیه اروپا باید هزینه‌ای را متحمل شود (...) تنها اقدامات تنبیهی کافی نیست.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان، هم گفت: ما خواستار آن هستیم که روابط خود را با انگلستان حفظ کنیم اما تمامی ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا می‌خواهند از منافع خود نیز دفاع نمایند و ما تا این مرحله پیشرفت خوبی داشته‌ایم.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات