پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

شهدای مجاهد خلق

به یاد جاودانه فروغ زیبا وفائیان

-

به یاد جاودانه فروغ زیبا وفائیان
به یاد جاودانه فروغ زیبا وفائیان

زیبا وفائیان

تاریخ تولد: 1339
محل تولد: تهران
تحصیلات: دیپلم
سابقهٌ مبارزاتی: 9سال
زیبا وفائیان از سال58 با مجاهدین آشنا شد و فعالیت خود را از همان سال آغاز کرد. تا سال60 در فعالیتهای تبلیغی‌ـ‌ افشاگرانه شرکت داشت.
در سال65 خود را به منطقه رساند و فعالیتش را این‌بار در قرارگاههای مجاهدین و در فازی نوین از سر گرفت. دوره‌های آموزشی را گذراند و در یکانهای رزمی سازماندهی شد و در چند رشته عملیات شرکت کرد.
زیبا در وصیتنامه‌اش مبارزه در کنار مجاهدین را چنین توصیف کرده بود:
«…‌بله زندگی زیباست. زیباییهای زندگی را ما مجاهدین بیشتر از هر کسی درک می‌کنیم و به آن عشق می‌ورزیم. به گلهای کوچک صحرایی که پاک و لطیف در دل زمین می‌رویند، به دانه‌های ریز باران، به شکوفه‌ها در بهار، به امواج خروشان دریا، به دشت وسیع صحرا، به آبشار در میان کوهها و خیلی خیلی چیزهای دیگر… به چشم مجاهدین همه چیز زیباست حتی بوی باروت و صفیر گلوله و انفجار نارنجک زیرا که تمامی اینها را از دریچهٌ دنیایی پاک که از اسلام انقلابی سرچشمه می‌گیرد، می‌بینند.
…صلح و آزادی با خون رشیدترین و پاکترین فرزندان خلق فراخواهد رسید و من به آن ایمان دارم و آن را با تک‌تک سلولهایم احساس می‌کنم».
وصیت‌نامه ـ 4فروردین67
او در عملیات فروغ جاویدان شرکت کرد و طی نبردهای اطراف شهر اسلام‌آباد هنگام پاکسازی مزدوران هدف گلوله قرار گرفت و قهرمانانه به‌شهادت رسید. بدین ترتیب خون پاکش را فدیه ی «زندگی زیبا» برای مردم میهنش کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات