پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

-

پیام مریم رجوی بمناسبت میلاد مسیح و سال۲۰۱۴

-

پیام به مناسبت میلاد مسیح و سال نو میلادی
پیام به مناسبت میلاد مسیح و سال نو میلادی

03 دی 1392

 

هموطنان مسیحی، حامیان مقاومت مردم ایران در سراسر جهان، پیروان ارجمند عیسی بن مریم!
میلاد خجسته عیسی مسیح، پیام‌آور رحمت و آزادی و آغاز سال نو را تبریک می‌گویم. باشد که سال 2014 برای مردم منطقه و مردم جهان، سال صلح، همبستگی و بهروزی، و برای مردم ایران، سال آزادی و دموکراسی باشد.
کریسمس روز شادی و امید برای بشریت در زنجیر است؛ روز بشارت بزرگ، برای رهایی انسان. زیرا که در آن، کسی چشم به جهان گشوده که، به‌قول قرآن، می‌گفت: «هر جا که باشم برکت و شرف مردمان خواهم بود».
آری مسیح، برای شکستن غل و زنجیرها و برای بیداری و بینایی انسان و حیات حقیقی او برانگیخته شد.
این بشارت رهایی اما بهایی سنگین را می‌طلبید که مریم عذرا با روی گشاده آن را به‌جان خرید. از این‌رو چنان‌که در قرآن آمده است: «فرشتگان گفتند: ای مریم! خداوند تو را به کلمه خویش که نامش مسیح، عیسی بن مریم است، بشارت می‌دهد».
و چنان‌که در انجیل آمده است، مریم عذرا می‌گفت: «از این پس، همه نسلها خجسته‌ام خواهند خواند» (1)
پس در روز میلاد مسیح، پایداری بزرگ زنی را تقدیس می‌کنیم که الهام‌بخش رهایی نوع انسان، و به‌ویژه زنان است. و با نیایش مسیحیان جهان همراه می‌شویم که:
سلام‌ بر تو ای مریم‌ ! خداوند با توست‌. فرخنده‌ هستی تو در میان‌ زنان‌. و فرخنده‌ است‌ عیسی ، ثمرۀ تو.

هموطنان عزیز!
در آستانه کریسمس و سال نو، دیکتاتوری آخوندی، دستگیری و آزار مسیحیان ایران را شدت بخشیده است. شماری از کشیشان به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی»، توسط رژیم محاکمه می‌شوند. رهبران کلیساها یا زندانی می‌شوند یا تحت کنترل و انواع محدودیتها قرار می‌گیرند. سال گذشته در همین ایام، 50تن از مسیحیان صرفاً به‌خاطر برگزاری مراسم میلاد مسیح، بازداشت شدند.
مواضع و رفتار آخوندهای حاکم، نه با فرهنگ و تاریخ و سنت ایران و نه با آموزه‌های اسلام حقیقی، کمترین سنخیتی ندارد. زیرا در قرآن تأکید شده، که ما میان هیچ یک از پیامبران، فرق نمی‌گذاریم.
بر همین اساس، ما «مسیح را نیز پیامبر خود می‌دانیم و راه موسی را از محمد جدا نمی‌کنیم» و پیروان آنها را خواهران و برادران خود می‌دانیم.

در روز میلاد مسیح، پایداری و رنج پرشکوه عیسی‌بن مریم را ستایش می‌کنیم که برای فرزند انسان، راه گشود، به او راه و رسم فداکاری آموخت و گفت: «هیچ عشقی بزرگتر از این نیست که برای دیگران زندگی خود را بپردازیم». و پیام او را به یاد می‌آوریم که گفت: «تا پای جان، وفادار باش که من تاج حیات را به تو خواهم بخشید». (2)
با تأسی به اوست که مجاهدین و رزم آوران آزادی، سالهاست صلیب بر دوش، راه جانبازی و فداکاری را برای آزادی مردم ایران در پیش گرفته‌اند. مقاومت ایران، سرفراز و شادمان است که در سالی که رو به پایان است، در رویارویی با بدترین دشمنان خدا و خلق، با تمام توش و توان، ایستادگی کرده است.
در این رویارویی، ده‌ها تن از مجاهدان و رزمندگان آزادی یا با دستهای بسته، تیرخلاص خورده یا هدف موشک و خمپاره قرار گرفته، یا به چوبه‌های دار سپرده شدند.
هم‌چنین در همین سال، بیش از 950تن از اعضای این مقاومت از زندان لیبرتی تا ژنو و برلین و رم و ملبورن و استکهلم و لندن و اتاوا و واشنگتن به اعتصاب غذایی دست زدند که تا آستانه کریسمس به مدت 108روز ادامه یافت.
در آخرین هفته‌های سال جاری و در آستانه کریسمس دادگاه اسپانیا با رأی شجاعانه خود، یک قدم اساسی در این راستا برداشت که مسئولان جنایت علیه بشریت در اشرف را به پای عدالت بکشاند.
این بشارتی بود بر این‌که وجدان بشریت معاصر، نسبت به درد و رنج همنوعان خود، بی‌تفاوت نیست و عدالت سرانجام بر ظلم و بی‌عدالتی چیره می‌شود.
به‌مناسبت کریسمس و آغاز سال نو، از حمایت و همبستگی همه اسقفها، رهبران کلیساها و مسیحیان بزرگوار در این سال از مجاهدان آزادی در اشرف و لیبرتی و از مردم تحت ستم ایران و زندانیان سیاسی در ایران، سپاسگزاری می‌کنم و از آنها می‌خواهم در ایام مبارک میلاد مسیح، برای آزادی 7 گروگان اشرفی و برای آزادی همه زندانیان در ایران و برای مسیحیان ایران و کشورهای منطقه که در رنج و سختیاند، دعا کنند.

باشد که در ایران دموکراتیک فردا، در یک جمهوری بر پایه جدایی دین و دولت، هم‌چنان که در برنامه شورای ملی مقاومت آمده است، همه مردم ایران ـ با هر مذهب و عقیده‌یی ـ در آزادی و صلح و مسالمت و بدون هرگونه تبعیض در مقابل قانون زندگی کنند.
باشد که رحمت و برکت عیسی‌بن مریم، زندگانی مردم ایران را در بر بگیرد.
سلام بر عیسی مسیح!
سلام بر مریم عذرا!
میلاد مسیح و سال نو میلادی بر همه هموطنان مسیحی.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات