پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اعتراض عليه مالكي,

حمله نیروهای مالکی با تانک به میدان تحصن عزت و شرف در رمادی

-

استان الانبار
استان الانبار
تلویزیون الرافدین گزارش داد: نیروهای مالکی با تانک به میدان تحصن عزت و شرف در رمادی حمله کردند. به گزارش رافدین انقلابیون عشایر 10 خودرو هامر ارتش مالکی را در رمادی منهدم ساختند. بعد از درگیر شدن انقلابیون عشایر با نیروهای مهاجم، شبه‌نظامیان مالکی از میدان درگیری فرار کردند. انقلابیون خودرو این نیروها را به آتش کشیدند. رافدین افزود: شیخ حارث الضاری مردم الانبار و عشایر آن را فراخواند تا به کمک برادرانشان در میدان عزت و شرف بشتابند در همین رابطه مساجد رمادی اقدام به پخش فراخوان عمومی کرده‌اند و دعوت به جهاد عشایری و دفاع از متحصنان مسلمان می‌کنند
عبدالقادر نایل از رهبران تحصن در شهرهایبه‌پاخاسته عراق اعلام کرد: درگیری شدیدی میان نیروهای نظامی مالکی وعشایر در برخی از مناطق رمادی در استان الانبار عراق جریان دارد. همه ارتباطات رمادی و فلوجه همزمان با حمله به میدان تحصن قطع شده است. مساجد رمادی ازعشایر می‌خواهند در مقابل حمله نظامیان مالکی بایستند. عبدالقادر نائل گفت: برخی از نیروهای مالکی در مقابل تهاجم عشایر عقب‌نشینی کردند.
به گزارش تلویزیون رافدین افراد پلیس حفاظت مؤسسات درخواستهای مالکی برای شرکت در حمله به مردم و تحصن الانبار را رد کردند. بنا‌ به این گزارش 20 خودروی هامر نیروهای مالکی از میدان نبرد در نزدیکی میدان عزت و شرف گریختند و به سمت فلوجه رفتند. بابلیه گفت: مردم فلوجه با تمام ایل و تبارشان و با تمام سلاحها و خودروهایشان جهت کمک به انقلابیون عزت و شرف به خیابانها میریزند.
شیخ احمد بدیوی شیخ عشیره آل بو علی، از افراد پلیسی که از این عشیره می‌باشند خواست که به مردم و فرزندان مردم استان خودشان حمله نکنند. به گزارش رافدین سربازان مالکی 5 خودروی هامر خود را به‌دلیل حجم آتش درگیری در میدان تحصن رمادی ترک کردند. در همین حال رافدین گفت: انقلابیون عشایر از نقش برادران‌شان در بستن مسیرها بین بغداد و فلوجه و مسدود کردن مسیر کمک‌رسانی به نیروهای مالکی؛ تقدیر کردند.
تلویزیون البابلیه گزارش داد: در درگیریهای مسلحانه در پاسخ به حمله نیروهای مالکی در رمادی یک تانک و سه خودرو هاموی منهدم شده و تعدادی شهید و مجروح شده‌اند.
تلویزیون رافدین در گزارش از تحولات رمادی تا ظهر امروز گفت: گردان واکنش سریع ”العماره“ مالکی بعد از درگیری سخت با نیروهای مسلح عشایری و مردم در منطقه ”ملعب“ رمادی؛ پا به فرار گذاشت. ، افراد گردان واکنش سریع ”العماره“ بعد از درگیریهای سخت در خیابان 60 رمادی از انقلابیون عشایر خواستند که مسیر را برای عقب‌نشینی آنان تأمین کنند. رافدین افزود: انقلابیون عشایر بعد از بیرون راندن گردان واکنش سریع مالکی، کنترل مرکز پلیس در منطقه ”الملعب“ را در رمادی به‌دست گرفتند.
تلویزیون بغداد خبر داد همزمان با دفاع انقلابیون و عشایر و متحصنان در برابر حمله نیروهای مالکی؛
مردم الانبار اقدام به برگزاری تظاهرات خودجوش بزرگی در نقاط مختلف استان در اعتراض به حمله مالکی و محکومیت سرکوب مالکی در این استان کردند.
به گزارش تلویزیون فلوجه؛ نیروهای عشائری استانهای کرکوک و صلاح‌الدین و دیالی با نیروهای عشائری استان الانبار اعلام همبستگی کردند و راههای ترددات عمومی را بستند. شاهدان عینی گفتند: نیروهای عشائری دو تانک نیروهای مالکی را در رمادی به غنمیت گرفتند».
شیخ فایز خلف شیخ عشیره آلبو شاووش عراق گفت: متحصنان ثابت قدم و استوار به تحصن خود ادامه خواهند داد و تهدیدات مالکی در عزمشان خللی ایجاد نخواهد کرد. آنها با هر وسیله‌یی از میدانهای تحصن دفاع می‌کنند.
در همین حال به گزارش تلویزیون التغییر کمیته‌های هماهنگی تکریت اعلام کردند که در کنار مردم الانبار هستند و دولت مالکی را مسئول دستگیری در استان الانبار می‌دانند. آنها از جامعه جهانی خواستند برای خاموش کردن این بحران دخالت کنند و از مرجعیت دینی خواستند موضع خود را نسبت به آنچه در عراق می‌گذرد را اعلام کنند.
دکتر بشار الفیضی سخنگوی رسمی هیأت علمای مسلمین عراق گفت: هدف از دستگیری احمد العلوانی، هدف قرار دادن مردم الانبار و به‌دنبال آن همه استانهای به‌پاخاسته می‌باشد. … هدف مالکی از موضوع علوانی انجام یک آزمایش است که ببیند عکس‌العمل مردم الانبار چیست؟ آیا این مسأله را می‌پذیرند؟ اگر بپذیرند باید منتظر وضعیتی بدتر از آن باشند. اما اگر مردم در برابر این اقدام مالکی قیام کنند و علیه او بایستند مالکی هزار بار ایستادگی مردم را در محاسباتش وارد خواهد کرد. … عشایر باید اتحاد عمل و موضع واحد در برابر مالکی داشته باشند. مالکی هیچ مشروعیتی ندارد. کسی که با حمایت رژیم تهران حکم می‌کند، هیچ مشروعیتی ندارد».
تلویزیون فلوجه بازجویی از احمد العلوانی توسط مأموران اطلاعات آخوندی گزارش داد احمد العلوانی نماینده پارلمان عراق به‌دلیل جراحتهایی که بر اثر تیراندازی داشته است، در بیمارستان مبارزه با تروریسم بستری می‌باشد. افراد نیروهای امنیتی مالکی به‌طور مداوم از احمد العلوانی بازجویی کرده و به‌طور وحشیانه‌ای وی را مورد شکنجه قرار داده‌اند. تعدادی از افسران اطلاعاتی که از احمد العلوانی بازجویی می‌کنند زبان عربی را به‌خوبی صحبت نمی‌کنند و احتمالاً تابعیت کشور همسایه عراق را دارند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات