پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

سانسور,ماهواره,

رژیم ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین هزینه را با هدف سانسور اطلاعات و فیلتر کردن اینترنت اختصاص می‌دهد

-

پرچم کانادا
پرچم کانادا
سازمان «خبرنگاران کانادایی مدافع آزادی بیان» اعلام کرد: «رژیم ایران از جمله کشورهایی است که بیشترین هزینه را برای خرید ابزار و نرم افزارهای مدرن با هدف سانسور اطلاعات و فیلتر کردن اینترنت اختصاص می‌دهد و در نتیجه بیشترین روند سرکوب در این کشور مشاهده شده است».
هدف اصلی رژیم آخوندی از اینکار کنترل فعالیتهای مردم به بهانه حفظ امنیت ملی است.
سبحانی‌فر یکی از نمایندگان مجلس ارتجاع و از اعضای «کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه»، فیلترینگ را یکی از راههای مقابله با محتوای مجرمانه معرفی کرده است.
کار گروه تعیین مصادیق مجرمانه، گروهی است مرکب از کارگزاران رژیم آخوندی از جمله، وزرا، نمایندگان مجلس ارتجاع، قوه قضاییه، صدا و سیما، و... که اساساً بعد از قیام سال 88 برای مقابله با قیام‌کنندگان ایجاد شد. مسدود شدن دسترسی به دو شبکه اجتماعی محبوب «فیس‌بوک» و «توییتر» در ایران تحت حاکمیت آخوندها، از جمله اقدامات این گروه بلافاصله پس از شروع کار آن بود. رژیم از نظر قانونی نیز استفاده از این شبکه‌های اجتماعی را جرم می‌داند.
با وجود این قوانین، روز شنبه دفتر خامنه‌ای حساب جدیدی در توییتر به زبان فارسی باز کرده است. پیش‌تر نیز دفاتر آخوند روحانی و برخی از وزرایش، در شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری فعال داشتند. آخوند روحانی با دجالیت زیاد این شبهه را ایجاد کرد که گویا قرار است از این سایتها رفع فیلتر شود ولی حالا این موضوع از
شبکه‌های اجتماعی به اپلیکیشنهای تلفن همراه هوشمند هم رسیده است. در اواخر آذرماه سال جاری، اپلیکیشن «وی چت» که دارندگان تلفنهای همراه هوشمند را قادر به برقراری ارتباط از طریق شبکه اجتماعی می‌کند، در ایران فیلتر شد. ولی‌فقیه رژیم علاوه بر آن فتوایی مبنی بر جایز نبودن چت کردن دختر و پسر نامحرم صادر کرده است. به این ترتیب نخستین فیلتر رسمی گسترده در کابینه روحانی صورت گرفت.
ولی به‌رغم فیلتر بودن بسیاری از سایتها و شبکه‌های اجتماعی، کاربران در ایران با استفاده از نرم‌افزارهای فیلترشکن وارد این شبکه‌ها شده و در آن حضور فعال دارند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات