پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

بن بست اتمي,

از سر گیری دور چهارم گفتگوهای کارشناسی بین رژیم ایران با مقامات اتحادیه اروپا برای اجرایی کردن توافق ژنو

-

کشورهای 5+1
کشورهای 5+1
به گزارش خبرگزاری فرانسه، روز پنجشنبه دور چهارم گفتگوهای کارشناسی بین رژیم ایران با مقامات اتحادیه اروپا برای اجرایی کردن توافق ژنو از سر گرفته شد. در این گفتگوها، هلگا اشمید معاون کاترین اشتون رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا، کشورهای 5+1 و عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه رژیم ایران را نمایندگی خواهند کرد. این جلسه دو روز طول خواهد کشید و روی یکی دو مسأله باقیمانده از دور قبل که به یک تصمیم‌گیری سیاسی نیاز داشت متمرکز خواهد شد.
به گزارش رویتر یکی از موضوعهای مورد اختلاف نظر مسأله تحقیقات رژیم ایران بر روی نسل جدید سانتریفوژهای پیشرفته است.
رویتر می‌افزاید یک دیپلومات گفته است، بعضی مسایل مهم هنوز حل نشده باقیمانده‌اند. اما هدف ما این است که این توافق را از بیستم ژانویه آغاز کنیم. ظریف وزیر امور خارجه رژیم آخوندی در خصوص مذاکرات اتمی در فیس‌بوک خود تأکید کرد رژیم ایران درباره مذاکرات ژنو خیلی جدی است. خامنه‌ای، درست چند ساعت قبل از شروع مذاکرات گفت من قبلاً اعلام کرده‌ام در بعضی مسایل که مصلحت اقتضا می‌کند، با شیطان مذاکره می‌کنیم.
رویتر می‌افزاید یک دیپلومات دیگر گفت فاصله بین دو طرف مذاکره که پرکردن آن، مشکل می‌نماید، برای این است که دو طرف موقعیت خودشان را تا قبل از امضای قرارداد، بهبود بخشند. از سوی دیگر، وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌یی اعلام کردکه روز پنجشنبه وندی شرمن معاون وزارت‌خارجه آمریکا با هگلا اشمید و عراقچی در خصوص اجرای توافق ژنو مذاکره خواهند کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات