پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

-

افزایش قربانیان در اردوگاه فلسطینی یرموک در اثر ‌محاصرهٴ اسد

-

 -
-
در حالی که انتظار می‌رفت بعد از تصویب قطعنامه شواری امنیت، محاصرهٴ اردوگاه یرموک برداشته شده و زندگی به روال عادی خود برگردد اما اسد به سیاست محاصره ادامه می‌دهد.

تلویزیون العربیه:
در نتیجه محاصرهٴ اردوگاه یرموک توسط نیروهای اسد و مزدوران حزب‌الله تعداد کسانی که در اثر گرسنگی جان داده‌اند به 121نفر رسید.
غذا در سوریه به سلاحی برای جنگ تبدیل شده است این به خوبی در چهره‌های خسته پیدا است که برای خارج شدن از اردوگاه و گرفتن کمک به تجمع در این خیابان تنگ و ویران شده اقدام کرده‌اند. آنها می‌گویند احساس می‌کنند رنج یک معامله غیرشرافتمندانه را متحمل می‌شوند.


بر اساس گفته خبرنگارانی که اجازه ورود پیدا کردند اسد از ماشینها غذایی کوچک برای تبلیغات بین‌المللی استفاده می‌کند تا وانمود کند حکومت به شهروندان کمک می‌کند.
بر اساس گفته مسئول کمک‌رسانی در سازمان ملل‌متحد افراد زیادی نتوانستند به این نقطهٴ تجمع تنگ و ویران شده برسند که اسد فقط این نقطه را برای دریافت کمک مشخص کرده و نه جای دیگری را.
سازمان ملل‌متحد گفته است این کمکها قطره‌ای از اقیانوس نیازها است. در حال حاضر مردم به‌دلیل گرسنگی و نبود کمکهای پزشکی جان خود را از دست می‌دهند، در خلال توزیع همین کمک‌ها دو نفر کشته شدند. این دو کشته به آمار 167نفری که در ماههای گذشته بر اثر سوء تغذیه جان خود را از دست داده‌اند اضافه می‌شوند. البته هنوز تعدادی در شرایط جنگی بی‌رحمانه زندگی می‌کنند، این تصویر نمونه‌ای از فاجعه‌یی است که در سوریه در جریان است.


توزیع کمکها در اردوگاه یرموک:
مجموع بسته‌های توزیع شده از ژانویه 5700 بسته
450 بسته در چند روز گذشته توزیع شده است
هر بسته برای یک خانواده 5نفره است
هربسته برای 10روز است
در اردوگاه یرموک 18هزار نفر ساکن هستند
15هزار نفر هیچ کمکی دریافت نکرده‌اند.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات