پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

گردهمايي جوامع ايرانيان در اسلو92,

سخنرانی پرویز خزایی، نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک

-

خزایی، نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک
خزایی، نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در کشورهای نوردیک
بسیار متشکرم، بسیار متشکرم. من تحت تأثیر احساسات شما قرار گرفته‌ام. بسیار متشکرم از شما آقای رئیس جلسه، خانم مریم رجوی عزیز، رئیس‌جمهور برگزیده شورای ملی مقاومت ایران، میهمانان برجسته، پارلمانترها و خانمها و آقایان

باعث غرور و مباهات است که در میان شما هستم زیرا مجدداً همبستگی بین‌المللی حول یک انگیزه و هدف حق دارد به‌وقوع می‌پیوندد. و آن انگیزهٴ آزادی و دموکراسی برای ایران و صلح در منطقه است. یکبار دیگر جهان دریافته است که یک اختیار و انتخاب دارد یعنی همگی با هم در یک هدف متفق‌القول هستند علیه دشمن اصلی تمامی انسانها. از طرف دیگر می‌بینم هموطنانم را، ایرانیان را در اسکاندیناوی و کشورهای نوردیک که امروز در یک هدف متحد هستند. متشکرم، متشکرم، متشکرم ایران. مایلم خوشحالی خود را از این‌که می‌بینم جامعه بین‌المللی، شما و صدای شما را به‌عنوان نمایندهٴ مردم ایران می‌شناسد و حمایت می‌کند ابراز کنم. شما، هر یک از شما سفیر مردم ایران در کشورهای اروپایی هستید و مردمی که شما را حمایت می‌کنند، پارلمانترها، سیاستمداران، شخصیتهای برجستهٴ غرب از ایالات متحده و اروپا که شما می‌بینید بعضی از آنها این‌جا نشسته‌اند. یکبار دیگر این اجماع عمومی دشمن اصلی مردم ایران و نیز مردم جهان را نشان می‌دهد، به‌خصوص در منطقه خاورمیانه. می‌خواهم بگویم عده‌یی هستند که به تمام جنایات ملاها لبخند می‌زنند. به روحانی و به رفسنجانی لبخند می‌زنند، همان‌طور که روحانی و رفسنجانی به آنها لبخند می‌زنند و به‌اصطلاح روشنفکران و محققینی هستند، کسانی که می‌خواهند راه را برای این معاملات باز کنند. آنان مانند لوکوموتیو عمل می‌کنند، پشت سرشان واگنهای زیادی مانند کمپانیهای نفتی، کارخانه‌ها، مؤسسات بازرگانی و دیگر نهادهای اقتصادی قرار دارد. تنها به نفت فکر می‌کنند و قیمت نفت برای آنها از خون مردم ایران و ساکنان لیبرتی گرانبهاتر است.

بنابراین بار دیگر بلند و صریح می‌گویم، آنان نمایندگان غرب و ملاها هم نمایندگان مردم ایران نیستند. شما مردم ایران هستید. اینها مردم جهان هستند که اطراف شما نشسته‌اند.

هیچ کس نتوانسته ما را فریب دهد. چون ما راه حقیقت را که راه مقاومت است، یافته‌ایم. راهی که توسط این خانم ارجمند و بزرگ هدایت می‌شود. مقاومتی که من بسیار مفتخر و بسیار بسیار شکرگزارم در آن قرار دارم.

من به شما اطمینان می‌دهم افرادی مانند شما که این‌جا جمع شده‌اید، تاریخ جهان هستید و آن را می‌نویسید، و نه این افراد. این افراد همان‌طور که رهبران مقاومت ایران و مجاهدین خلق به درستی می‌گویند باقی نخواهند ماند، آنان در تاریخ پایدار نیستند. نام آنها فراموش خواهد شد. ولی مردم ایران و شما پیروز خواهید شد و صدای مردم در این‌جا در این همبستگی بین‌المللی پیروز می‌شود. اهداف ما یعنی دموکراسی و حقوق‌بشر و آزادی برای ایران عزیزمان محقق خواهد شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات