پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

حمايت جهاني از مقاومت ایران,كمپ ليبرتى,

بیانیه کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران

-

کنفرانس در پارلمان انگلستان
کنفرانس در پارلمان انگلستان
فراخوان به آمریکا، اتحادیه اروپا و ملل متحد:
لزوم اقدام فوری جهت رفع محدودیتهای سرکوبگرانه
علیه اعضای اپوزیسیون ایران در کمپ لیبرتی


روز پنجشنبه 16 ژوئیه یک کنفرانس پارلمانی در سالن وست‌مینستر پارلمان انگلستان با حضور نمایندگان مجلسین این دو کشور از تمامی احزاب و کارشناسان و حقوقدانان برجسته برگزار شد.
سخنرانان این کنفرانس، که به ابتکار کمیته پارلمانی بریتانیا برای آزادی ایران برگزار شد و به‌صورت زنده از اینترنت پخش می‌شد عبارت بودند از : دیوید جونز نمایندهٴ پارلمان و وزیر پیشین ولز در کابینهٴ کامرون، نمایندگان پارلمان انگلستان: متیو اوفورد، استیو مک کیب، سر راجر گیل و کایر استارمر، نمایندگان مجلس اعیان انگلستان: بارونس اودین، لرد تونی کلارک رئیس پیشین حزب کارگر، لرد مگینس و لرد کاتر؛ استرون استیونسون رئیس بنیاد اروپایی آزادی عراق، دکتر صباح المختار رئیس کانون وکلای عرب در لندن و دولت نوروزی نمایندهٴ شورای ملی مقاومت در انگلستان.
سخنرانان کنفرانس پارلمانی لندن ضمن تأکید بر حمایت از اپوزیسیون دموکراتیک ایران در برابر رژیم آخوندی، اقدامات سرکوبگرانه ممانعت از ورود سوخت و مواد غذایی به لیبرتی که به دستور فالح فیاض صورت می‌گیرد، را به‌شدت محکوم کردند و آمریکا، اتحادیه اروپا و ملل‌متحد را فراخواندند که برای رفع محدودیتهای سرکوبگرانه علیه اعضای اپوزیسیون ایران در کمپ لیبرتی، به اقدامات فوری دست بزنند.
سخنرانان درباره توافق اتمی با رژیم آخوندی تأکید کردند، رژیم در وحشت از قیام و به‌دلیل وضعیت انفجاری جامعه و فشار تحریمهای بین‌المللی پس از سالها سرکوب، فساد و سوء مدیریت، نیازمند این توافق بود. آنها در عین‌حال گفتند: اگر کشورهای پنج به‌علاوه یک سیاست قاطع‌تری را در پیش می‌گرفتند، رژیم آخوندی راه دیگری جز پیروی از شش قطعنامه شورای امنیت نداشت و ناچار می‌شد تمام تلاشهایش را برای دستیابی به بمب اتمی کنار بگذارد و غنی‌سازی را بالکل متوقف کند.

در این کنفرانس پارلمانی استرون استیونسون کتاب جدید خود درباره تجربه حمایتش از مقاومت ایران ارائه کرد. وی طی سخنانی، گفت:« هر کسی که به چالش رو در رویی با (رژیم) ایران وارد شود، باید به یک چیز یقین داشته باشد؛ (این‌که) یک جنبش اپوزیسیون معتبر در برابر آخوندهای شرور وجود دارد؛ سازمان مجاهدین خلق ایران و رهبر الهام‌بخش آن خانم مریم رجوی... یک دیدگاه آزادیخواهانه برای میلیونها سرکوب‌شده در ایران وجود دارد. این دیدگاهی است که آنها برای آن جنگیده‌اند و جان داده‌اند».

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات