پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

-

شرکت فولکس واگن مجدداً تقلب کرده است

-

نمایی از دفتر فولکس واگن
نمایی از دفتر فولکس واگن
آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا اعلام کرد: شرکت آلمانی فولکس واگن برای دومین بار در زمینه آزمایش‌های آلودگی خودروهایش دست به تقلب زده است و این بار خودروهای با حجم موتور بالا هدف تحقیقات قرار گرفته‌اند.

شرکت فولکس واگن که قبلاً اعلام کرده بود که فرار از معاینه فنی، برای خودروهای چهار سیلندر بوده است ولی درباره خودروهای با حجم بالای موتور سکوت کرده بود در ماه سپتامبر اذعان کرد که نرم‌افزاری را با عنوان ابزارهای مقابله، در ۱۱ میلیون خودروی دیزلی ساخت خود در سراسر جهان تعبیه کرده که تا مراحل معاینه فنی را بدون نشان‌دادن ایراد طی کنند.

اما آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا اعلام کرد: کار نرم‌افزار تعبیه شده در خودروهای فولکس واگن، به‌گونه‌یی بود که خودرو هنگام معاینه فنی عملکرد متفاوتی نسبت به زمانی که در جاده حرکت می‌کرد داشته است و عملکرد این نرم‌افزار موجب می‌شد تا در زمان انجام معاینه فنی خودرو، میزان اکسید نیتروژن تا ۹ برابر پایین نشان داده شود.

سینتیا گیلز، از آژانس حفاظت محیط زیست آمریکا در این رابطه گفت: فولکس واگن یک بار دیگر در انجام وظایفش برای همراهی با قانون که از هوای پاکیزه برای همه آمریکایی‌ها حفاظت می‌کند، شکست خورد.

با این حساب فولکس واگن با جریمه‌ای ۳۷ هزار و ۵۰۰ دلاری به ازای هر خودرو روبه‌رو است و ۳۷۵ میلیون دلار به جریمه‌های دیگر چند میلیارد دلاری این شرکت اضافه خواهد شد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات