پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

اشرف - ليبرتى,

کنگره آمریکا: تصویب قطعنامه ۶۵۰ در مورد لیبرتی در کمیته خارجی مجلس نمایندگان

-

کنگره آمریکا
کنگره آمریکا
کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا قطعنامه شماره 650 درباره حفاظت و امنیت مجاهدان لیبرتی را به اتفاق آرا تصویب کرد.

در جلسه کمیته خارجی که به‌ریاست ادرویس، رئیس کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا برگزار شد، نمایندگان از هر دو حزب دموکرات و جمهوریخواه، طی سخنانی حمایت قاطع خود از قطعنامه را اعلام کردند و جنایات و توطئه‌های رژیم آخوندی علیه ساکنان لیبرتی را محکوم کردند.

قطعنامه 650 درباره حفاظت و امنیت مجاهدان لیبرتی از دولت آمریکا می‌خواهد با دولت عراق همکاری کند تا سطح امنیتی کمپ لیبرتی را به سطح امنیتی و حفاظتی فرودگاه بین‌المللی بغداد ارتقا بدهد تا از هر گونه حمله بعدی به لیبرتی ممانعت به‌عمل آید و امنیت و حفاظت ساکنان تأمین شود.

قطعنامه ۶۵۰توسط قاضی تدپو رئیس زیرکمیته تروریسم در کنگره آمریکا ارائه شد و از حمایت یک گروه دو حزبی متشکل از 59تن از روسای کمیته‌ها و زیر کمیته‌های مجلس نمایندگان برخوردار بود.

در آغاز اجلاس کمیته خارجی کنگره آمریکا برای بررسی قطعنامه، اد رویس رئیس کمیته روابط خارجی کنگره آمریکا در سخنان خود با تشریح مواد قطعنامه، و با اعلام انزجار از توطئه‌های رژیم علیه مجاهدان لیبرتی، خواستار حمایت اعضای کمیته روابط خارجی کنگره از این قطعنامه شد.

الیوت انگل رئیس دموکراتها در کمیته روابط خارجی کنگره نیز با اعلام این‌که وی از حمایت کنندگان این قطعنامه بوده است، تأکید کرد: ما بسیار نگران کمپ لیبرتی هستیم و همه می‌دانند که ما به‌دقت وضعیت آن را نظارت می‌کنیم. ساکنان لیبرتی حق دارند در کرامت زندگی کنند.

ایلیانا رزلهتینن رئیس زیرکمیته خاورمیانه و شمال آفریقا در اجلاس کمیته خارجی ضمن قدردانی از قاضی تدپو بخاطر ابتکار ارائه این قطعنامه به کنگره گفت: روشن است که دولت عراق نتوانسته حفاظت ساکنان لیبرتی را تأمین کند و به تعهدش طبق یادداشت تفاهم با ملل متحد، عمل نکرده و کمپ لیبرتی تا کنون حفاظت لازمه را دریافت نکرده است.

برد شرمن عضو دیگر کمیته خارجی در سخنان خود گفت: من هم از حامیان این قطعنامه هستم. مجاهدین نیروی اپوزیسیون رژیم ایران هستند که هم علیه رژیم شاه و هم علیه رژیم کنونی مبارزه کرده‌اند و نقش حیاتی در افشای برنامه ممنوعهٴ اتمی رژیم آخوندها داشته‌اند.
برد شرمن افزود: آمریکا باید از عراق بخواهد که حفاظت لیبرتی را تأمین کند و من قویاً از این قطعنامه حمایت می‌کنم.

دینا روهرا باکر رئیس زیرکمیته اروپا- آسیا و تهدیدات بالقوه، گفت: ساکنان لیبرتی عضو سازمانی هستند که سال‌ها علیه رژیم آخوندها مبارزه کرده است. من از این قطعنامه حمایت می‌کنم. ساکنان لیبرتی باید از تهدیدات رژیم آخوندها در امان باشند
شمار دیگری از نمایندگان گنگره نیز سخنانی در حمایت از قطعنامه لیبرتی ایراد کردند.

قاضی تدپو رئیس زیرکمیته تروریسم که قطعنامه۶۵۰ را ارائه کرده بود، ضمن قدردانی از سخنان نمایندگان در حمایت از قطعنامه گفت: ساکنان لیبرتی افراد بسیار میهن‌پرستی هستند آنها سی سال است که بهای سنگینی برای آزادی مردمشان پرداخته و می‌پردازند.
قاضی تدپو با تأکید بر حقوق مجاهدان لیبرتی از جمله حق فروش اموالشان گفت: وسایل و دارایی‌های آنها متعلق به خود آنهاست و به دولت عراق تعلق ندارد و آنها به هرکجا که بروند باید باید بتوانند اموالشان را ببرند. قاضی تدپو در پایان از رئیس و اعضای کمیته خارجی و حمایت آنها از قطعنامه ۶۵۰ تشکر کرد.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات