پخش زنده

رادیو مجاهد

728 x 90

زندانیان سیاسی,تشدید سرکوب ,

۳۹ سال زندان برای زندانی سیاسی علیرضا گلی‌پور

-

زندانی سیاس علیرضا گلی پور
زندانی سیاس علیرضا گلی پور
دستگاه قضایی رژیم آخوندی، زندانی سیاسی علیرضا گلی‌پور را به‌دلیل توهین به ولی‌فقیه ارتجاع و هوادارای از سازمان مجاهدین خلق ایران به 39سال زندان محکوم کرد. این زندانی سیاسی برای برگزاری دادگاه و دریافت حکم نزدیک به چهار سال را در زندان سپری کرد و بارها به مشکلات جدی پزشکی دچار شد.

‌علیرضا گلی‌پور دانشجوی مخابرات، کارمند وزارت ارتباطات و فناوری و زندانی سیاسی بند ۷زندان اوین از جمله زندانیانی است که دوران طولانی بازجویی و شکنجه در سلول‌های انفرادی داشته است و تا سه سال از ملاقات با خانواده‌اش محروم بوده است. وی از بیماری قلبی و مشکلات ریوی رنج می‌برد و دژخیمان خامنه‌ای به‌منظور زجرکش کردن وی، از اعزامش به مراکز درمانی خارج از زندان ممانعت به‌عمل می‌آورند.

وی در مهرماه ۹۱ دستگیر و بیش از یک سال را در بند ۲۰۹ زندان اوین گذراند که مدت ۸ ماه آن در انفرادی بود. علیرضا گلی‌پور در سه سالی که در زندان است ممنوع الملاقات بوده و دژخیمان خامنه‌ای حتی از رسیدن لباس گرم به وی خودداری می‌شود.

زندانی سیاسی علیرضا گلی‌پور روز دوشنبه 12بهمن ماه 94 از بند 7 اوین طی پیامی به مردم بر ایستادگی بر مواضع خود در قبال دیکتاتوری آخوندی تأکید کرده است.
در پیام زندانی سیاسی علیرضا گلی‌پور از زندان اوین آمده است:
با وجود اعتراف هاشمی رفسنجانی که ایران در زمان ریاست‌جمهوری ایشان به‌دنبال سلاح اتمی بوده
این سؤال پیش می‌آید چرا مسئولان ارشد کشور پا فشاری بر آن دارندکه هیچگاه دنبال قدرت اتمی نبوده‌اند.
و سؤال مهمتر آن که چرا افرادی که ثابت کرده‌اند بدنیا، که سخنان اینان دروغ است، باید بازداشت شوند و تحت بدترین نوع شکنجه قرار بگیرند و فقط تنها جرمشان بیان حقیقت باشد و افشای اعمال بد و فساد اخلاقی این روباه صفتان است.

من که به‌عنوان یک شهروند ایرانی در مقامی بودم که می‌توانستم به‌جای بیان حقیقت مانند خیلی از فعالان به‌اصطلاح سیاسی که خودشان را اصلاح‌طلب می‌دانند به‌دنبال مصلحت باشم و با چاپلوسی و چپاول بیت‌المال به‌جای مردم، بفکر نگه‌داشتن میز و پر کردن جیب خود باشم و به‌جای زندگی با عزت و ایستاده، زندگی روی زانو و با خفت را انتخاب کنم.

اما خداوند را شاکرم که چنین نشد و هنوز بعد از گذشت سه سال شکنجه بلند فریاد می‌زنم که این حکومت دیکتاتور است و بزرگترین ظلم را در تاریخ به مردم کشورش کرده است و حاکمان با پا گذاشتن بروی خون جوانان و نخبگان، حکومت می‌کنند و به مردم عزیز ایران با افتخار می‌گویم که بر سر مواضع ام ایستاده‌ام و از جوامع جهانی خواستار رسیدگی به حقوق از دست رفته مردمم از این دیکتاتوران هستم.
با درود به همه آزادیخواهان
علیرضا گلی‌پور
زندان اوین.

گزیده ها

تازه‌ترین اخبار و مقالات